Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 10.000 Kč

Dobrý den,
Přicházím sem s dotazem na nový notebook. Ségra bude mít narozeniny a jde na vejšku a táta by jí chtěl koupit notebook. Zeptal se mě jestli bych se na nějaký nemohl kouknout ale už jsem docela vyšel ze cviku a nevím co je dobrý a co starý.
Minimální požadavky:
Aspoň dvou jádrový procesor s nějakou lepší odezvou
minimálně 2GB RAM
Grafika stačí klidně 512Mb nebo i míň (nebude to na hry jen na filmy a office)
Nějakou trochu lepší Video kartu a Zvukovku
Zabudouvanou Wi-Fi
Co bych si docela přál je aby vydržel trochu delší dobu a aby po půl roce nebyla baterka na vyhození! Takže lepší BATERKA! (Nevím jestli se tomu říká zdroj nebo baterie :-D)

Jinak je to tak všechno co mě napadá. Jak už jsem psal tak to bude jen na filmy a office takže to nemusí být herní dělo (to by ani za 10.000 nepořídil) ale aby se tam nesekaly filmy, šli různé programy. Posílejte prosím odkazy na e-shopy nebo jen názvy notebooků. A doufám že se vejdem do rozpočtu popřípadě něco vožulte.

Předem děkuji za odpovědi.
S pozdravem Vlastimil Kricnar

Asus A52JE

je to vylozene tip namatkou, cenu jsem prestrelil a este je to bez OS, takze bud dalsi prachy nebo linux, ale mas pozadavek na tu vydrz baterie, tak jsem se aspon trochu snazil neco najit
jinak baterka po pul roce snad ne, ale tak po roce, roce a pul odejde kazda, je to proste spotrebak a je to normalni - nelze jinak akumulatorky do fotaku taky nemas vecne.

Tři kousky, které by šly jako tip na "office" notebook i s OS W7 v ceně kolem/pod 10 tis. (raději sestře kupte něco i s OS, pokud v tom tápete, Windows je dobrá volba, jistě bude na okna zvyklá, bude to bez problémů):

HP ProBook 4520s za 10,5 tis. i s OS W7 (matný display, v této cenové solidné volba):

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8711 0

Lenovo IdeaPad B560 za 9,4 tis i s OS W7:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8485 8

Acer TravelMate 5742Z za 8,9 tis. i s OS W7 (komplet matný, i display, dobrá cena):

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=8095 2

ale ty Intel Pentium Dual-Core co tu vsichni doporucujete, no nevim - to uz je na zvazeni jestli rovnou nejit do Atomu s dlouhou vydrzi.

---

popremyslej hlavne na velikosti notebooku, jestli s tim segra bude chodit na prednasky, tak nebude zvedava tahat 3 kila, to je pak lepsi koupit nejakej 12" lehkej,samozrejme na poradnou praci a na filmy to neni, ale na poznamky ve skole + nejake ukoly to bohate dostacuje.

Ad "ty Intel Pentium Dual-Core co tu vsichni doporucujete" - jsou to (např. P6100) de facto ořezané Core i3 (první generace, 32 nm) procesory s dostatkem výkonu a velmi příjemně výkonnou integrovanou grafikou Intel HD, která je už na "office" více než dostatečná. Co jiného dávat do nejlevnějších notebooků? :) Atom, výdrž... Já mám ve svém současném "office" ThinPadu R400 C2D T6670, výkonu habaděj, v office bez wi-fi (6-článek, 56 Wh) jedu při plném nabití běžně kolem cca 6 hodin (mj. opravdu dobrá/promyšlená správa napájení). Na slušně dlouhý běh nemusíš mít něco přímo s Atomem (to už výrazně překonaly, ač je nemá spoustu lidí rádo, první i druhé generace Timeline od Aceru).

kancelářské dle ceny...
spořivé režimy mají procesory i3, ale jde vzít i starší hůř šetřící dual core, pokud rozhoduje cenový limit.
integrovaná grafika snižuje příkon = delší výdrž, na přehrávání filmů to stačí.
ramku aspoň 3gb, míň mají jen výprodejové krámy.
baterka 6-článková, míň mají zase jen šunty kvůli úspoře nákladů. teoretická výdrž "až 4 hodiny" je pro školáka málo.
na velikosti disku nezáleží. často bývá na výběr 320gb/7200ot a 500gb/5400ot, ten menší disk je rychlejší (pro w7 žádoucí), ale asi o něco víc žere.
zvaž nutnost zabudované dvd - spíš bych šel po co nejnižší váze kolem 2kg nebo dokonce míň (čili klidně notebuk 14" nebo menší s kompromisy). ale to může být dražší - inu, ten výkon.
koukám že do 12" pidikrámů se montuje i amd, výkon si netroufám odhadovat.
u běžně velkých 15.6" notebůů - pokud někdo hledá i numerickou klávesnici, třeba kancelářské hp probooky, cena bude zas trochu nad.
notebuk kupovat zásadně se systémem. bez systému je to jen pro lidi co si s tím umí sami poradit, nebo pro tučňáky - což je totéž.
a pokud bude slečna architektkou nebo tak něco, bude občas vyžadovat vyšší rozlišení, třeba 1600x900 (ale na renderování 3D to není).
u levných značek je všechno jedno, přesto bych se aceru nebo msi vyhnul.

pozn: tipy od VN.. čtu vždycky rád.