Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení 2 počítačů

Hezký den přeji,

mám otázku. Mám O2 internet VDSL (16MB), který zprostředkovává i LAN. Mám na něj napojeny 2 počítače - na obou PC běží internet.
Když si chci zahrát třeba RPG Titan quest s kamarádem na druhém PC, v pohodě to funguje a jsme propojeni. Zapojil nám to technik od O2 a krásně to funguje.

Jenže se chci zeptat na asi banalitu - a to jest, jak posílat data jakoby přes průzkumníka z jednoho počítače na druhý?
Jak vytvořit připojení na obou PC, zjistit IP adresy, připojit se a poslat soubor?

Byl bych moc rád za pomoc

S přáním hezkého dne
Anonym003 :)

Nastavit si na oboch PC stejny nazov skupiny (u XP je to v ovl.panely - system, u inych Win tiez tam niekde), a na nejaku zlozku das pravy klik - zdielanie a nastavis si zdielanie, a z druheho PC tu zlozku budes vidiet v prieskumniku pod okolitymi pocitacmi a mozes tam kopirovat co chces.

IP adresu nepotrebujes zistovat (keby si velmi chcel tak napr. prikaz ipconfig -all)

Děkuji za odpověď

Pracovní skupinu jsem tedy pojmenoval stejně, ale když dám sdílení a zabezpečení na nějakou složku, napíše mi to, že z důvodu bezpečnosti to bylo zablokováno a můžu
- nastavit připojení pomoci průvodce instalací sítě (ten mi napíše že nVidia mpc network adapter je odpojen - ale já se připojuji přes Comtrend modem, který v Titan questu klidně fungoval)...
- nebo sdílet soubory (není tam psáno, že pouze vybranou složku) bez průvodce a prý může být PC vystaven útokům z internetu...

Tak teď opravdu netuším, co dělat.

Tak to mas spojene cez LAN tak si nastav zdielanie. Nepouzivaj ziadneho dementneho microsoft sprievodcu proste to nastav rucne pravy klik u nejakej zlozky ze zdielat. Predtym si v ovl.panely - windows firewall povol zdielanie suborov a tlaciarni to je to co ti hlasi ze mas zakazane.
P.S. a PC nebude vystaveny ziadnym utokom z internetu, necitaj debiliny od microsoftu, proste to nastav :)