Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox - žrout paměti

Proč mi firefox s jedním pluginem (adblock plus) žere kolem 350MB paměti, přestože mám otevřeny jen dvě záložky (s jednoduchými statickými weby, bez flashe/javascriptu). Je tu někdo znalý věci, kdo by mi dokázal odpovědět?

Tak tie weby asi moc jednoduche nie su, ked mne zabera firefox momentalne len 70MB a pluginov mam v nom aspon 10). Adblock plus nepouzivam, tak bud ti to zere on, a nie firefox, alebo je na tych weboch nieco moc velke (bmp obrazky apod)
BTW. a nechapem co riesis v dobe gigabajtov volnej RAM.

Právě jsem zakázal Adblock Plus a restartoval Firefox. Spotřeba paměti se teď pohybuje kolem 50MB. Tak to bylo buďto tím Adblockem, nebo možná po pár hodinách a tunách navštívených stránek to zase naroste, uvidíme...