Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem učení se PHP

Zdravím.
Chtěl bych se začít učit php. Poradil by jste mi někdo literaturu, nejlépe v elektronické podobě, ze které bych mohl čerpat. Na webu toho je určitě dost, ale jestli třeba nemáte někdo zkušenosti.

Mistrovství v PHP není v žádném případě vhodné pro absolutní začátečníky.
Sice se tam probírají začátky, ale naprosto nevhodným stylem a český překlad je natolik "krásný" že se překládal i kód do češtiny tj.

class Cat
{
  public method doSound()
  {}
}

class Kočka
{
  public method udělejZvuk()
  {}
}

Pokud by se tohle začátečník naučil tak fakt nechci vidět další kódy.

Tudíž osobně doporučuji třeba PHP 5 a MySQL 5 a Mistrovství až potom co bude mít jasno v základech. Jinak něco elektronického je třeba na php ale problém je v tom, že je starý, ikdyž na druhou stranu by to na pochopení aspoň těch základů mohlo stačit.

Jo přesně. Ty základy "přemýšlení v PHP" jsou víceméně stejné. Věci, co se mění a dělají moderněji už potom nejsou takový problém.
Problém jako takový jsem třeba já. Vím co chci, vím, jak to asi i udělat, vím na to i funkci, ale celé mé snažení selže na špatné syntaxi (základ) a jelikož to nejsem často schopen najít a stále mi to po třech hodinách hledání vyhazuje hlášku o špatné syntaxi, tak kopíruji kousky kódů odjinud a nejen, že se tímto stylem vůbec nic nenaučím, ale ještě vyrábím přímo paskvily (i když třeba funkční), nebo jdu na radu a ani nepřemýšlím, když mi to někdo napíše, pouze to zkopíruji.
Přitom HTML a CSS píšu z hlavy. Jasně, občas kopíruji i to, ale pouze z lenosti.
Mě by se šiknul nějaký (možná jen článek) se zásadními věcmi, kdy se píšou uvozovky, kdy apostrof, kdy a kde kulatou závorku, kdy a kde složenou.. Jsem přišel výzkumem na to, že když jsou někde uvozovky, tak uvnitř musí být apostrofy ("uvař mejdlo 'z louhu' do neděle) a jestli to má celé být mejdlo{"uvař mejdlo ('z louhu') do neděle} netuším.
A třeba tu definici funkce, kterou jsi pro mě dělal jsem vlastně pochopil až v té situaci.
Proto základy syntaxe základy syntaxe základy syntaxe!