Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD + DVD = PATA

Dobrý den.
Mám problém s HDD a mechanikou
Připojil jsem tam ten HDD nejdříve s DVD mechanikou. Nic se nedělo ani po startu Windows. Potom jsem DVD mechaniku odpojil, A už to windows 7 rozpoznal. Data jsem z tama stáhl, a přeformátoval HDD.
Chtěl bych se zeptat, co mám udělat, abych tam mohl připojit HDD i DVD mechanikou dohromady, a abych mohl nainstalovat OS?

Předem děkuji za odpověď.

jelikož jsi ten ajťák, co by chtěl dělat dalším servis, tak jeden tip:
nikdy nedávej hdd a dvd na jeden kabel. že mají vzadu nějaké jumpery je pro tebe možná objev, ale kvůli rychlosti je radši dej zvlášť.
lepším řešením je aspoň u jedné mechaniky přejít na sata.