Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SW přehrávání DVD disku a vliv přehrávače na kvalitu

Ahoj

jakej přehrávač na DVD mám zvolit když mám DVD /herry fotter 4/ s audiem 5.1 Dolby Digital , zvukovku audigy a analogově připojený repráky 5.1 ?

Doteď jsem si myslel že je to jedno /že to zvládnou všechny PC přehrávače/ ale:

1) Nero 7 a jeho Show Time zní úplně jinak - hůř
2) Power DVD 7 trial mi přestal po restartu přehrávat zvuk
3) Media Player classic to přehrává stejně blbě jako 2)
4) Power DVD 5 Deluxe má podle všeho úplně jiný zvuk.

A k čemu jsou v Power DVD 5 ty volby "Použít rozšíření zvukového kanálu" jde tam nastavit CLME a Dolby Pro Logic II a jak to máte nastavené ? Co používáte za přehrávač a proč ?

>Co používáte za přehrávač a proč ?
- Na DVD používám klasický Windows Media Player. Proč? Lenivost nainstalovat něco jiného. DVD pouštím jednou za měsíc, tak mi to stačí. Zvuk je dobrý, i když s ostatníma playerama jsem to ještě neporovnával, ale jak jsem kdysi přehrával ve WINDVD tak jsem si nevšimnul rozdílu. (přehrávám ve stereo režimu, případně Dolby Surround -tam byl dost velký rozdíl, mezi klasickým 2.0 režimem a Dolby Surround)
Bohužel WINDVD 4 roky stará verze mi na novém PC nejede, takže nemůžu nyní testovat..
Ale každopádně ten WMP to přehrává velice pěkně, ale je to spíše záležitost připojených reproduktorů.

k tomu Použít rozšíření zvukového kanálu mě napadá, jestli to třeba není určitá forma "rozšíření stereofonní základny" v podstatě něco jako Surround.
Dolby Pro Logic II to je myslím jasné. Ale nevím, nápověda k programu by to měla vědět.