Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezapnutelný PC

Dobrý den, chtěl bych poprosit o pomoc. Můj PC ještě včera večer běžel bez problémů a dnes ráno nejde nastartovat. Přesněji, když ho zapnu, tak se mi asi na 1 vteřinu roztočí větráky jak u zdroje tak u procesoru a rozsvítí se mi kontrolka aktivity PC, ale pak se PC zase vypne. Nevíte co zkusit aby to jelo normálně?

Zákl. deska: GIGABYTE GA-K8NF-9
Zdroj: 300W (nevím název atd.)
Procesor: AMD Athlon 64 - 1,81 GHz
Graf. karta: ATI Radeon HD 2400 PRO 256MB
RAM: 2x 1GB DDR 400MHz
OS: Windows XP Professional SP 3
...ale jak jsem už řekl, nikdy dřív nebyl s touhle sestavou problém

To bude zdrojem. Zkus to na pár minut úplně vyškubnout ze sásuvky, pak zapojit, zkusit startnout. Nepomůže-li, testni jiný PSU. Nepojede-li to ani s jiným zdrojem, bude v háji deska (je to šest let starý kousek - kontroluj kondenzátory v napájecí kaskádě).

Hele to je jasný jak facka.Určitě tam má ten 300W PSU od Eurocase.Tenhle v uvozovkách Zdroj mi před rokem odpálil desku.Tyhle zdroje odpalují jeden počítač za druhym.Stačí tak 2-3roky a pak výměna.Podle mě má v háji desku.

Za celou dobu (cca dvacet let) mého servisování jsem nepotkal EC zdroj, který by oddělal prkno. Faktem je, že jsou to celkem slušní kancl-držáci, jen jim nesedí přetěžování. Odejdou tiše a bez pyrotechnických efektů - sami a zapomenuti. S sebou nevezmou (obvykle) nic.