Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade MB

Mohl by mi prosím někdo poradit s výměnou základní desky, shořelou od blesku? Jedná se o:
MB: ASUS P5LD2-VM
CPU: Celeron-D 2,8 GHz
RAM: 2 x 256 MB DDR
GK: ATI Radeon X300
- vím, je to mašinka k pousmání ale sloužila bezchybně (bez přeinstalace OS) 8 let a nebýt toho blesku...

Požadavky na novou desku (chci přejít z XP na W7, u stávající konfigurace mě dostačoval výkon, krom startu samotného OS):
aby to byl ASUS, zvládla W7 a popř. SSD disk, měla USB 3.0 a v ideálním případě, by měli jít použít ty komponenty ze staré desky tzn. CPU a RAM - v případě, že to má vůbec smysl - jsem laik, tak uvítám jakákoli doporučení. Nemusí se to pohybovat na spodní cenové hranici, ale nechce se mi platit něco co nevyužiji, nehraju hry apod. stačí mi přehrát film ve FullHD.

Děkuju všem za reakce, jen bych se rád zeptal M-pola, jak je na tom výkonostně ta sestava co doporučuje. Je dostatečná pro svižný běh W7, pocítil bych nějakou úsporu času při startu OS a aplikací při použití SSD na místo zvoleného HDD? A kdybych netrval na Asusu, ale naopak třeba na Intelu, lze doporučit něco výrazně levnějšího se stejným výkonem? Předem moc děkuju za snahu.

Tak jsem vás poslechl pánové a koupil doporučenou sestavu (je to nářez, proti té staré). Teď bych moc prosím, ještě potřeboval poradit se zapojením MB>Case. Nechápu proč jsou na těch třech USB konektorech různá napětí, a zda-li tedy mohu dvě zásuvky čelního panelu zapojit kam chci? Audio káblíky už mi hlava vůbec nebere... :-) Stačí napsat co kam. Předem moc dík.

Tak díky - všechno funguje jak má! Snad poslední problém - nechce mi to z důvodu kompatibility vzít původní ovladač na bezdrátovou klávesnici Microsoft Wirelles Multimedia Keyboard 1.0A, takže nemohu použít těch pár funkčních tlačítek. Na stránkách MS nemohu nějak nic najít.