Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vestavný mikrofon v notebooku - špatná kvalita zvuku

Dobrý den,
prosím o radu. Mám notebook Acer Aspire 7741G a integrovaný mikrofon zachytává zvuk nekvalitně. Měl jsem Aspire 7003 a u něho byla kvalita (na integrovaný mikrofon) naprosto v pořádku. Nechce se mi věřit, že by do novějšího dali takový šmejd.

Přikládám nahrávku a děkuji za odpovědi, jestli to je teda špatný HW nebo SW, nastavení atd.

Tak jsem notebook rozdělal. Na mikrofomu jsem našel nějakou evidentně neprůzvučnou nálepku z černého papíru.
Myslel jsem, že je to něco, co tam z výroby omylem nechali. Nicméně jsem nálepku našel i na mikrofonu ze staršího notebooku.

Po jejím sundání je hlas jasnější, ale přibylo hodně šumu.

Po zapnutí SW redukce šumu je výsledek podobný jako s nálepkou. Tedy i ona je tam zřejmě pro redukci šumu.