Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartující se Huawei HG520i a vypadává wi-fi

Ahoj všem znalcům,
řeším stav, kdy čínskej šmejd ADSL modem Huawei HG520i funguje nespolehlivě. Nahodile se samovolně restartuje a nastávají tak nepříjemné výpadky. Udělá to i několikrát do hodiny. Vyloučil jsem, že by byl špatný napájecí adaptér.
Firmware je původní, tak jak vyjel z fabriky před cca 3-4 roky.

Je možné nějak nedestruktivně tento šunt rozdělat a pohledově zkontrolovat vnitřek?
Napadlo mě ... co kdyby někde byla zapadlá cínová kulička z výroby a něco ve zkratu ...
Má smysl uvažovat o update firmware?
Modem je již bohužel po záruce. :.(

Předem díky za snahu pomoci.
Vecko

O tom že je modem vadný, nemůže být pochyb. Tím jsem si 100% jistý. Prostě jsou dobré ale i špatné kusy. Každý chválí to, co mu zrovna funguje. Tento šperk se začal rozkládat po 20 měsících používání a úspěšně splnil poločas rozpadu do 2 let. Bohužel se to důsledně neřešilo a včas nereklamovalo, protože tenkrát se wi-fi nepoužívalo téměř vůbec a na kabelu bylo vše OK.

Dnes, po několika týdnech beznaděje začínám vidět světlo na konci tunelu.
Mluvil jsem s několika lidmi na straně molocha O2 a vždy jen cpali super hyper rychlý internet VDSL. Jsou úžasně vycvičení, protože ani jeden z nich sám od sebe neřekl, co bude VDSL stát po skončení ročního období ode dne zřízení služby. O samozřejmosti zřízení závazku netřeba hovořit, vycvičení zákazníci to přeci přijímají jako naprostou samozřejmost. :i:

Obrnil jsem se trpělivostí a zavolal znovu na technickou podporu. Byl jsem slušný, neústupný a na rovinu řekl, v důsledku čeho a jaké řešení očekávám. K mému příjemnému překvapení přišla kladná reakce a nový kvalitní čínský modem Zyxel P-600 series je na cestě (a bez upsání se super nabídce).

Díky všem za podporu, rady a snahu pomoci.
Nechť toto vlákno pomůže dalším, kteří si toto martýrium také budou procházet. :beer: