Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení PC do 60 000Kč

Dobrý den chtěl bych váš požádat o pomoc se sestavením PC do 60 000Kč hlavně pro hraní nových her na nejvyšších detailech.OS už mám(Windows 7 Home Premium)určitě bych chtěl dobrou grafickou kartu a procesor,HDD stačí 1TB nějakou kvalitní skříň a paměť stačí 4GB.Děkuji za váš čas a pomoc.

Pánové, kdybyste více četli, pak byste věděli, že tyto zelené pevné disky jsou jen o něco málo pomalejší, než jejich bratříčci se 7200 otáčkama za minutu. I úsporné disky dosahují rychlosti čtení kolem 100MB/s. Takže dávno už neplatí rovnice: úsporný disk = šnek.

Já osobně už delší dobu beru téměř výhradně disky WD, ale už nikdy si nepořídím žádný EARS, a vyhýbám se pokud možno všem diskům s Advanced Format. Green sám o sobě není nic špatného, ale pokud bych se chtěl takhle rozšoupnout, tak bych použil nějaký Caviar Black nebo spíš RE4. V tomhle případě by se myslím vešel i Velociraptor.

Užil jsem si svoje s disky WD10EARS. To byly tuším první WD disky s tím slavným AF, navíc v kombinaci s novou variantou Green fičůr. Měly mi sloužit pro pravidelné denní zálohování většího objemu dat. Měly. Čtyřhodinová záloha se protáhla skoro dvojnásobek. Samozřejmě jsem absolvoval všechny pokusy s nastavením jumperu i zarovnávací utilitou. Stejný výkonnostní propad při zápisu (oproti Green WD10EADS a WD1000FYPS) byl na WXP,W7Pro,Ubuntu i FreeBSD. Že jsem něco dělal špatně ? To se asi nikdy nedá vyloučit (i když opravdu nevím co), ale nemám důvod to zkoušet znovu.
Tyhle svoje peripetie jsem už popisoval tady http://pc.poradna.net/q/view/538008-wd-se-4kb-sekt ory-a-winxp.