Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč je dobrý bejt Moravákem

Je mnoho důvodů:
Moravák umí slušně česky, ale protože to není jeho rodnej jazyk, nemusí umět vše. Moravština jako taková neexistuje, je spousta nářečí, moravská duše je široká a otevřená...

Moravákům se zřejmě vůbec nestávají nehody. V novinách, rádiu, tv jsou často zprávy "autobus s českými turisty...", "na palubě letadla byli i tři češi", "neštěstí si vyžádalo život 5 českých turistů...". Slyšeli jste někdy o tom, že by se takový neštěstí stalo byť jen jednomu Moravákovi?

Pavel

Tohle bych asi opravil: českej (cz-sk) stát uznal a "zrovnoprávnil" moravskou národnost po sametu, to jo. Já se narodil i předtím jako moravák.

Dokonce mám snad i dojem, že národnost (u nás v republice) si můžu zvolit naprosto libovolně, třeba gruzínskou - ale to je fakt dojem, nevím to jistě.

Pavel

I já trvám na tom, že jsem se narodil jako Moravák.
A že o tom komunistickej stát nevěděl? Tak AŤ!
Hned, jak to bylo možný, okamžitě jsem to napravil. Akorát mne trochu vadilo, že na nových OP se to už neuvádí, proto jsem si pozvohýbanou OP knížečku nechával co nejdýl. :-)

Já si myslím, že někdy je výhodné být Čechem. Mám na mysli zejména takové ty vypjaté případy, jako je např. bitva na Bílé Hoře. V takové situaci vždy Čech bystře pochopí, oč tu běží a ač české národnosti, po anglicku tiše zmizí. Vzhledem ke skutečnosti, že průměrnému Moravákovi schází schopnost operativně vyhodnocovat dění kolem sebe, bývá umlácen opřen zády o zeď architektonicky bezvýznamného letohrádku.

P.S. Tím zcela abstrahuji od historiky v poslední době produkovaných pomluv, že za české stavy na B.H. bojovali převážně němečtí lancknechti.