Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na vyhlášku/zákon která/ý upravuje nahlášení a poplatky reprodukované hudby.

Jestli je tu nějaký pořadatel nebo DJ který má přehled o právních záležitostech?
Mohl by mi prosím poslat odkaz na oficiální dokument, který to řeší? Jde mi konkrétně o poslední větu v tomto vyjádření, které mají někteří pořadatelé uvedeno na stránkách:

Před uskutečněním veřejné hudební produkce je potřeba požádat o povolení Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním ( OSA ), která zastupuje autory a také Intergram, což je společnost zastupující vydavatele. Tuto ohlašovaci povinnost má pořadatel akce, který zároveň hradí i poplatky za autorská práva. Pokud se jedná o soukromou oslavu, nebo menší svatbu, je produkce od poplatků osvobozena.

Byl jsem totiž o víkendu ve venkovské hospůdce na oslavě padesátin, kde do sálu před půlnocí vtrhla nějaká důležitá paní, mávala jakousi průkazkou a tvrdila, že tady provozujeme nenahlášenou diskotéku a že budem platit pokutu.
Na dveřích byla cedule uzavřená společnost, v sále byli jen příbuzní a pozvaní hosté, DJ měl licenci v pořádku, pořadatel také vše v pořádku, takže se zuřivě rozhlížela, až našla puštěnou televizi u výčepu, kterou neměl provozovatel hospody nahlášenou, takže mu napařila pokutu 10.000Kč.

Rád bych případné kontrole na chystané svatbě taky zamával před obličejem nějakou oficiální vyhláškou nebo tak, než ji vyvedu...

V autorském zákoně jsem na zběžné pročtení nic nenašel a google mi bohužel zatím taky žádnou vyhlášku nebo něco podobného nenachází...

Jezibaba mavala prukazkou? Nikoho nenapadlo podivat se koho vlastne zastupuje, jestli klub duchodcu, romskou iniciativu, stranu zelenych nebo skutecne nenazrance z OSA, jsem tehoz nazoru ze vtrhla na soukromou akci, kde nemela co delat, tudiz co pise kolega na de mnou nebo priste proste chytit za limec, nakopnout do prdele a vystrcit za dvere, pripadne zamknout, pokud by to nevzdala, nektere "soudruzky" byvaji obzvlaste vytrvale.

Edit: doufam ze ten hospodsky ji nic nezaplatil a poslal ji do zadni casti tela mezi pulky:-D

na webu OSY se nějak neorientuju - průvodce poplatky jsem nenašel - jen ceník v pdf

Poslal jsem jim dotaz a odpověděli mi toto:
"Pokud se jedná například o oslavu narozenin, svatbu apod. a nejsou na tuto akci plakáty, samozřejmě se nic nehlásí. "

Ale odkaz na nějaký mnou požadovaný dokument, kde by to bylo napsáno, mi neposlali...