Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Let s notebookem - dotaz

Zdravím.
Prakticky poprvé poletím letadlem do Velké Británie a rád bych se zeptal jak je to s kontrolou notebooku na letišti?
Někde jsem četl že se kontrolují.

Ve svém notebooku mám 98% věcí legálně včetně OS, ale našlo by se tam pár seriálů a také dva kousky SW, které nejsou pořízeny tou správnou cestou.
Tudíž mám celkem obavy, aby s tím nebyl problém?

Máte s tímto zkušenosti?
Děkuji moc za rady.

Pavel

Dobře díky, tudíž se není čeho bát.

Jenom na okraj, když bych si partition s těmi daty zašifroval například přes BitLocker, mohou teoreticky po mně při prohlídce požadovat tuto partition rozšifrovat a musel bych jim vyhovět?
Ještě jednou díky.

Pri letu do Britanie to nehrozi. Pri pruchodu ramem budes muset notebook vyndat z brasny a projede skenerem zvlast. (Mozna te zujou a boty taky proskenujou extra.) V USA uz se mi jednou stalo, ze se notebooky musely zapinat, aby se jako asi poznalo, ze to je fakt pocitac a ne schranka na pasovani kdoviceho. Zkoumani obsahu HDD neprichazi v uvahu (zatim?).

Coz mi pripomnelo, ze cca pred 14 dny jsem v Moskve (Seremetevo) lezl do pro me noveho skenru - proskleny valec, tam jsem vstoupil, musel jsem zvednout ruce nad hlavu, BZZZ, cosi me behem vteriny obkrouzilo a to bylo vsechno. Notebook jsem s sebou nemel.
Pak me malem vyhodili ze supermarketu, neb jsem v regale po dlouhe dobe zahledl mleko v pytliku, i jal jsem se ho fotit. Hnedle se na me sesypaly takove tri harpyje a bylo jim to desne proti mysli. Rustinu jsem nepredstiral a anglictinu nepobiraly. Delal jsem tedy blba a fotak vzapeti schoval. "Nefotografirovat!" halekaly jeste chvili a pak daly pokoj, ale malem volaly ochranku, inu spion... Fotku mam:-)