Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ram běží na max,přtom je vše vyplé

Dobrý večer,
obracím se na Vás s prosbou.... už několik dní se mi strašně seká notebook. Filmy se mi sekají, hry a když jsem se podíval do správce úloh, ukazuje mi, že mi RAM jede na max, tzn. 4 Gb. a přitom mám vše povypínané,tak by měly jet na minimum.... už si nevím rady.. Můůj ntb- Acet Aspire timelinex - Core I5, ATI HD 5650 1Gb, 4Gb RAM

Mockrát všem děkuji za rady.... :)
Pavel

to bude asi nějaký windows7, vista?

[6290-rammap-jpg]
rammap, záložka file summary, seřadit podle active- soubor s velkou active bude pravděpodobně původcem obsazenosti.
---
poté menu empty a vymazat všechny položky, krom standby- ty nemusíš
---
refresh a budeš kontrolovat active- pokud začně narůstat původní soubor, budeš muset odhalit zdroj problému (aplikace co to načítá, chybná konfigurace).

nic začátečnického mě nenapadá:
zrestartoval bych stroj
v rammap vyčistit (empty)
zjistit, co načítá video (procmon)- může to být cokoliv, jako hezká oběť se nabízí codec pack.

edit// aktuálně jednoduše by zabralo vyjmout při vypnutým ntb baterku- tím se ram vymaže- ale je to nesystémové.:-)

tady nejde o film na disku, ale o film, co je načtený v ram a je tam zaseklý aplikací. v rammap se nic nemaže, ale vyprazdňuje. zjistit co si udržuje soubor by měl procmon- nic triviálního.

já už sem utahanej jako pes- jdu spát, promiň. obecně:
odinstalovat codec packy
zrestartovat
vzpomenout si co se dělo se souborem, než začala paměť lagovat.

Vyřešeno.... baterie vyjmuta... Ram čisté....odinstalované kodeky a s nimi i radši program přez který jsem přehrával daný film...
Poté jsem přez RamMap vyčistil,refreshnul a už se mi nic nenačítá tak dlouho... všechny filmy i HD kvalita běží ihned... nesekají se.....
Mockrát všem děkuji.... :) Pavel