Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sis163u, problém s lagy

Mam problem s lagy.
Zhruba jednou za pul minuty mi ping vyleti z asi 60ms na 1000ms.
Wifi je shitka sis163u s externi antenou.Silu signalu mam 43%, kvalitu 53%.
Jinak jde net slusne, na 10 Mbitu stahuju pres 1MB.
Ap je na kanale 9 na kterym v okoli nikdo nevysila.Zkusil jsem i ostatni kanaly ale laguje to porad.
Zkousel jsem nastavit RTS Threshold na 600 a Fragmentation threshold na 1000 ale beze zmeny.
Zkusil jsem postupne snizovat mtu az zhruba k 600 a taky nic.
Da se s tim neco provest bez koupi novy anteny nebo wifi karty ?
Mam cerstve nainstalovany winxp sp3, diky.

Zkusil jsem postupne snizovat mtu az zhruba k 600 a taky nic.

aha, "jak na počítač".

Zhruba jednou za pul minuty mi ping vyleti z asi 60ms na 1000ms

možná podivně nastavený (nebo ovladačem nepochopený) šetřící režim karty. ve vlastnostech zakázat uspávací režim.
ve správci úloh máš podivně vyskakující proces, co vytěžuje čas procesoru ve stejném rytmu? nějakým msconfig.exe (autoruns, starter, ...) zakaž všechny kraviny co se automaticky spouští po startu a mohly by lozit na síť.
prolez si taky spuštěné služby, a kritickým okem se zamysli nad všemi co nejsou z ms.
ten sis163u bude fak nějaký krám, slyším o nich poprvé že dělají do wifi. ale 1000ms odpověď je děs, rozhlížel bych se klidně i v pcbazaru po něčem normálnějším - týden záruku na funkčnost ti snad dají.

Mam cerstve nainstalovany winxp sp3

přeinstaluj driver chipsetu základní desky.