Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi priorita

Zdravicko mame na baraku wifinu a je nas na ni pripojeno asi 5 lidi .. kde nastavim prioritu abych mohl stahovat nejvyšší rychlostí? je mi jasný že můžu změnit heslo na wifine a nepripojej se vubec ale zas takovej bejt nemuzu :)

Zavisi aka wifi. Bezne SOHO prvky, ktore su urcene do vnutornych priestorov (aj ked sa pouzivaju na vonkajsie siete) su ladene na vykonnost pre jedneho uzivatela, reps. pre pozuitie s niekolko malo stanicami, zhruba tak do 5-10. Ak myslis ale priorizaciu aplikacii, tak to sa vola WMM alebo QoS. Ovsem vsetky prvky na trase musia vediet QoS, nestaci nastavit iba jeden clanok retazca. A este sa to komplikuje, ze sa to nenastavuje len pre smer download, ale aj pre smer upload.

vmdg280 je OEM zařízení Netgear. Hledejte položku jako QoS, nebo Traffic Shaping. Pokud to tam není tak je taky možné že to váš WiFi router neumožňuje. Pokud si nejste jist zavolejte si na pomoc něhoho komu důvěřujete a kdo se v tom vyzná, třeba přes TeamViewer na váš PC ať se vám na to koukne.

tak jsem se pripojil pres url adresu ... lognul sem se .. a tam je takovejch veci ale QoS ani Traffic Shaping tam neni :/ale vsimnul jsem ti tam ze tam je nejakej MAC Filtering ze muzu nekterymu uzivateli co tam je pripojenej bloknout napriklad na den wifinu :-o

MAC filtering se opravdu dá použít, ale není neprůstřelný, zručnější uživatel si může nastavit stejnou MAC jako ta která je povolená a máte po filtrování. Navíc je to jen "on/off" a ne nastavení priority. Zvažte nasazení nějaké jiné "krabičky" která by vámi poptávanou funkci měla. Jsou to například firewally ZyWall (www.zyxel.com), produkty firmy GTA (www.gta.com), RouterBoardy (www.routerboard.com), .....