Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přehřívání notebooku

Je normální aby se notebook položený na pevné podložce(stole) zahříval na 90 stupňů Celsia? Větráky pořád točí na plný výkon, pokud ho podepřu z každé strany např. tlustou knížkou a mezi stěnou stolu a spodní stěnou notebooku vznikne 5cm mezera teplota po chvíli spadne na cca 50-60 stupňů. Měřeno v programu SpeedFan. Jak se zahřívá Vám?

je to normální, pokud se jedná o starší notebook, klidně používaný i jen v řádech měsíců, může být zanesený prachem, což působí problémy při větrání a odvodu tepla. Taky k tomu jsou více náchylné různé levnější značky, které jsou známé špatným chlazením.
90°C je měřeno kde? V zátěži?