Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítačový zdroj

Dobrý den,
mohu mít dotaz ohledně výběru zdroje?

Jde o to, že bych chtěl vědět jaký zdroj by byl spolehlivý pro tyto komponenty. Zatím bez ostatních komponent, jde mi čistě o váš názor co by jste vybrali. (s největší pravděpodobností by byli ostatní komponenty 2x2GB RAM, 1xHDD a mechanika)

GTX570 bych chtěl mít v SLI módu.

Děkuju za rady.))

http://www.alza.sk/msi-n570gtx-twin-frozr-ii-d2155 04.htm
http://www.alza.sk/intel-core-i5-2500k-quad-core-s andy-bridge-d201339.htm

Jaj pockaj to "bych chtěl mít v SLI módu." znamena ze ich tam chces mat dve? Tak to potrebujes minimalne 600W zdroj minimalne, idealne aspon 700W. Ani neviem ci enermax Pro87+ 700W je. To PC chces pouzivat aj na vykurovanie bytu ci co? :-) 700W je prostredny stupen tych stolovych elektrickych ohrievacov :)

Kolko mas na ten zdroj penazi? Ked mas na 2x grafiku tak predpokladam ze mas dost, tak preto pisem pro87+ to by mala byt absolutna spicka (a aj preto ze si sa pytal ze co by som bral ja a ja by som bral enermax pro87+ alebo aspon pro82+ lebo ten mam doma :). Ked chces setrit tak napis max. sumu v Kc.
Ale podla mna by stacila jedna grafika. SLI nema moc zmysel (okrem toho vykurovania). Dvojnasobny graficky vykon z toho nebude.

No právěže mám strach, na různých fórech lidé píšou s dotazama jaký zdroj by si vzali a převážne se jedná o 750W-900W (což už brát nebudu kvůli elektřine). No a mám k tomu ještě jeden dotaz, jelikož ta grafika potřebuje podle jednoho fórka 38A na 12V větvi, zvládne to zdroj který má třeba jen maximální odběr 60+A? Ta druhá přece jen nebude pracovat na plných 38A nebo ano?

Ked budes brat to co sme tu pisali (profi series alebo Pro87+ alebo Pro82+) tak nemaj strach o vetvy ono je to rovnomerne rozdelene (preto ma ta grafika tolko konektorov), alebo ma zdroj jednu vetvu ktora to garantovane vydrzi, to je len vec vyrobcu zdroja ze jak sa rozhodol, teba to nemusi az tak zaujimat.
Ludia kupuju kadejake smejdy "akoze 700W" (v skutocnosti 400W :D) a potom sa divia. To co tu piseme je uplne ina kategoria jak tie "akoze 700W" smejd zdroje

A to tvoje

750W-900W což už brát nebudu kvůli elektřine

som nepochopil vobec. Zdroj nezere sam skoro nic. Tie Watty su maximalny vykon ktory vedia dodat do PC, a nie ze byt to zrali furt. Nezeru. Zere PC (tie grafiky ked ich tam budes mat 10) a nie zdroj.
Ked chces aby zdroj zral minimum tak to udavaju tie % ucinnosti, cim vyssia ucinnost tym lepsie, Pro87+ ma 87% ucinnost to spickova hodnota (vacsina zdrojov ma len kolo 80%)

A samozrejme vsimaj si aj prudy na 12V vetvach. Napr. Enermax Pro87+ 600W ma na 12V az 50A (rozdelene to moze byt na 3x max 25A).
http://www.bjorn3d.com/articles/Enermax_Pro87_600W /1877.html

A nejaky corsair 650W ma na 12V len 45A http://www.amazon.de/dp/B0052S4N76?m=A3JWKAKR8XB7X F&tag=idealocom

Takze Enermax Pro87+ 600W je silnejsi jak Corsair AX 650W :-)

P.S. ked tam chces mat tie grafiky fakt dve, tak mozno bude najlepsi ten 750W co je uvedeny nizsie... Zvladnut to zvladne u predajcu mas uvedene u tej grafiky 220W max (to je max. 20A jedna grafika).

Stacit by mozno stacil ale ta karta vyzera byt dobry zahul ked sam predajca uvadza odber 220W, keby ich mal dve a plus 100W CPU tak 540W by to scuclo plus doska takze ano 600W kvalitny by mal byt pouzitelne minimum pre to SLI.
P.S. to porovnanie 650W versus 600W bolo len tak zo srandy :) Obe zdroje su dobre.