Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade notebook-u

Dobrý deň,

rád by som zvýšil výkon svojho ntb Lenovo Thinkpad R61. Obsahuje Intel Core2Duo 2.0GHz T7250 procesor, 2GB RAM, integ. grafiku GMA650 (asi) a 160GB 5400rpm HDD. Rád by som vymenil súčasnú RAM za 2x4GB a HDD za 500GB 7200rpm. OS Windows 7 64bit.

Použitie ntb sú grafické práce, AutoCAD, 3D modelovanie (SolidEdge V20).

Otázka znie, ci budem vediet 8GB ram vyuzit a ci pomoze rychlejsi HDD plynulejsiemu behu OS a programov. V sucasnosti je s 2GB RAM pri otvoreni vacsieho 3D modelu velky problem - RAM sa precerpa a to mam vsetky ostatne programy vypnute.

Ako funguje RAM? Win7 vie alokovat pre jeden program hocikolko RAM pamate? Budem moct mat spustene po upgrade SolidEdge, Photoshop CS2 a k tomu bezne FF a Thunderbird?

Dakujem za odpovede.

Penizky co zamýšlaš investovať do upgrade, odlož bokom a užívaj svoj notebook v stave, v akom je. Je to super konfigurácia pre XP.

W7 by som tam nedával. Microsoft sa drží, už roky, jednej zásady: aktuálne predávaný Windows beží dostatočne rýchlo na hardware, ktorý si bežný uživatel, kúpi na budúci rok. ....:puff:

Nechcem klamat, ale SolidEdge MA 64bitovu verziu a dokaze pri otvoreni jedneho modelu zhltnut niekolko GB RAM. AutoCAD je OK uz teraz.

Win7 tam chcem preto, aby podporoval viac RAM. Nevravim, ze musi byt 2x4GB, moze byt aj 2x2GB, ale jednoducho 2GB mi nestaci a ked si dam 4GB tam mi ich WinXP nerozpozna.

Mozno 64bit verziu ma, ale ty ju nemas. A sef da stotisic korun alebo kolko to stoji za novu verziu AutoCADu a vsetkeho co k tomu potrebujes? P.S> alebo to nebodaj autodesk dava zdarma? :)

Ten notebook vie maximalne 4GB a 32bitove WinXP z toho rozpoznaju 3GB. To uplne staci vzhladom na 32bitove programy.

Ten AutoCAD mas urcite 32bitovy, a 32bitova aplikacia nevie vyuzit viac jak 2GB RAM. Musel by si mat 64bitovy AutoCAD.
Navyse ten notebook (konkretne chipset) nemusi podporovat 4GB moduly (neviem jaky v tom je chipset nechce sa mi to hladat).

Ale pomohlo by ti zvysit RAM na 2x2GB, ak mas teraz len 2GB (resp.2x1GB)

Rychlost disku sa prejavi pri operacii s diskom, moze sa to prejavit ja neviem kolko robi AutoCAD s diskom, ale podla mna nie moc. Treba ale aj ratat ze sa to moze prejavit aj vyssim zahrievanim tej oblasti a vyssim odberom a teda nizsou dobou na baterku. Ale malo by to fungovat rozdiel v spotrebe tusim neni velky.

Ale Win7 64bit ti bude naprd kedze tie programy co mas teraz vedia vyuzit maximalne 2GB. Najprv sa informuj ze jake su moznosti ziskat 64bitove verzie tych programov. Aby si vedel ci sa to oplati vobec. Pretoze moze sa stat ze cena uplne noveho notebooku bude popri cenach tych programov zanedbatelna a dostanes uplne novy notebook :-)

SSD disk ? Si robíš vtípky ?
Ak by boli financie, tak kúpi rovno nový notebook a nie nudzové neefektívne riešenie, upgrade RAM + výmena disku.
Ak by zajtra chcel ten notebook predať, neviem či za celý upgradovaný notebook utržil to, co vloží do toho upgrade.

Mj. - pokud se nepletu, máš 14" R61 s integrovanou grafikou (Intel GMA 3100)? Tento notebook jede v naprosté většině běžných nenáročných (office atp.) aplikacích ve W 7 naprosto výborně, toho bych se nebál, pak stačí v základu i 2 GB RAM. Ovšem zmiňuješ 3D modelování a tady bývá často největší "problém"/brzda (vy smyslu výkon ve 3D) v oné integrované grafice a tu tady samozřejmě nevyměníš, což víš (na nějaká obyčejné nenáročné rýsování ve 2D jistě stačí).

A este prosim ta popis ten tvoj problem presnejsie

pri otvoreni vacsieho 3D modelu velky problem - RAM sa precerpa

To znamena co presne? Jaka hlaska?
Jak mas nastavenu v tych Windows virtualnu pamat? Si tam vlez (ovl.panely - system - karta spresnit - sekcia vykon - zvys si virtualnu pamat, napr. kludne na 2GB apod. A over si ze mas dost miesta na C: pre swap subor (to miesto na C: je VELMI DOLEZITE :)

Potom ti to mozno pojde normlane otvorit aj to co ti otvorit neslo.

Nepracujes hned 3D z HDD, najprv sa odswapuju najdlhsie nevyuzite veci z RAM (a to neni 3D).

P.S otazka hlavne stoji na tom ze jaku chybu si dostal a co ma vyznam. Ked napr. dostavas chybu kvoli grafickej karte, tak s tym neurobis nic.
2x2GB by asi vyznam malo (aj kcvoli integrovanej grafike) tu RAM kludne upgraduj. Ostatne veci su otazne ci sa to vobec oplati