Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocitac Po Poskladani Zamrza

Prosim o radu. Po poskladani sa pocitac sprava nestandardne. Prvy problem som si vsimol, ze po zapnuti vypice: "No hardrive found", i ked sa SSD neskor nacita. Po vstupe do Windows, avsak asi po 3 minutach zamrzne. Niekedy sa samovolne restartuje. Predpokladam ze ide o prehrievanie, lenze ked sa pozriem do case, tak to vyzera, ze vsetke vetraky sa krutia.

Pri prehrievani by sa ti pc vypol, zamrznutie, resp restart svedcia o inych veciach. Skor by som to tipol, ze problem robi ssd, zistil by si lahko keby si skusil nabootovat z nejakho disku, ale rovno z nejakeho cd bez zapojeneho ssd, tak aspon uvidis, ze to nie je prehrievanim.

Skús použiť iný SATA port, skús zmeniť režim SATA natvrdo v BIOS-e, zakáž všetko co nepotrebuješ, RAID a iné nezmysly, v BIOS-e . Pred pár mesiacmi riešil Intel bug v SATA na nových chipsetoch, nemáš onen chybný chipset ?

Opat mavam tie iste problemy. Nerozumiem tomu, par dni fungovalo vsetko vporiadku a teraz zasa. Pocitac sa nespusti na prvy krat- niekolko krat sa restartuje este pred pipnutim dosky. A po nacitaci Windows zamrza. V com moze byt problem?

Tak asi som objavil v com bol problem. Mam dosku Asus P8P67 PRO REV 3.1, na ktorej sa da prepnutim switchu na doske aktivovat EPU ("inteligente moderovanie spotreby energie") a TPU -("automaticke optimizovanie taktovacich rychlosti). Neuvedomil som si, ze problemy opat nastali po prepnuti tychto switchov, ked som ich zapol dnes rano. Neviem, ci zamrzanie sposobuju obidve switche, alebo len jeden z nich, ale ani to nebudem skusat. Som rad, ze vsetko ide. Mam CPU Intel 2500K a zdroj Seasonic 760 X. Moze byt ze sa tieto funkcie TPU a EPU navzajom biju s mojim CPU a PSU?