Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blue screen of death

Zdravím, po nějaké době jsem zapnul hru World of Tanks a po chvíli hraní modrá smrt, nestává se to při ničem jiném.

Informace z Blue screen view:
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
0x1000007e
tcpip.sys

Win 7 64bit

Už jsem k tomu něco hledal ale většinou jsem se z toho nic nedozvědel nebo to nakonec nepomohlo, taky jsem se díval, že se u takových věcí chce minidump, tak tady je:

070311-20716-01-dmp

Předem děkuji za odpovědi

internet ti jde bez problému?
prohlížeč událostí nevidí více chyb? chyba s tcpip.sys je tam víckrát nebo jen když jsi zkoušel tu hru?
neměl jsi nedávno vir?
windows jsou originál instalace od prodejce, nebo jsi je s driverama instaloval ty?
můžeš sem dát výpis nastavení tcp/ip? start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

..z poznámkového bloku vyklopit sem.

ano, internet jede bez problémů, o žádném viru taky nevím, vše jinak jede v pohodě.

tady teda to nastavení:

Konfigurace protokolu IP systému Windows

   Název hostitele . . . . . . . . . : Fixer-PC
   Primární přípona DNS. . . . . . . :
   Typ uzlu  . . . . . . . . . . . . : hybridní
   Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
   WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne
   Prohledávací seznam přípon DNS. . : riomail.cz

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

   Přípona DNS podle připojení . . . : riomail.cz
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1D-7D-A5-B5-51
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::19b7:f26d:bda6:367d%11(Preferované)
   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.131(Preferované)
   Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. července 2011 10:08:22
   Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 11. července 2011 10:08:21
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   IAID DHCPv6  . . . . . . . . . .  : 234888573
   DUID klienta DHCPv6. . . . . . .  : 00-01-00-01-14-A8-F6-8E-00-1D-7D-A5-B5-51

   Servery DNS . . . . . . . . . . . : 94.74.192.252
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.riomail.cz:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . : riomail.cz
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 4:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:4137:9e76:ce3:2b62:4350:cefb(Preferované)
   Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::ce3:2b62:4350:cefb%12(Preferované)
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
   NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

je sice mírně neobvyklé že provider přiřazuje svým ovečkám dns příponu - u tebe "riomail.cz", ale nejspíš to nemá na nic vliv.
jen kdyby bylo třeba změnit dns servery bych pak tuto příponu z nastavení tcp/ip vyhodil. nicméně to nebude příčina problému.

ale chyba je v tom co ti píše kolega:

Unable to load image \SystemRoot\system32\DRIVERS\epfwwfp.sys, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for epfwwfp.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for epfwwfp.sys

podle toho ve které chvíli driver firewallu ess4 spadne = uvidíš podle času v eventlogu:
- podle znění hlášky tipuju že hned při startu systému; pak je lepší deaktivovat firewall v eset smart security
- kdyby se hláška objevila až při spouštění nějaké hry/aplikace, mohl by ses bavit čtením logu toho firewallu.
pokud máš ess placený, můžeš tu chybovou hlášku řešit s podporou esetu.
nebo celý smart antiinternetový krám odinstalovat, a nahradit jen průhledně se chovajícím antivirem (nod32, free avast, avira, jakýsi defender od ms)

Unable to load image \SystemRoot\system32\DRIVERS\epfwwfp.sys, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for epfwwfp.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for epfwwfp.sys
Probably caused by : NETIO.SYS ( NETIO!NetioDereferenceNetBufferList+86 )

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M (1000007e)
This is a very common bugcheck.  Usually the exception address pinpoints
the driver/function that caused the problem.  Always note this address
as well as the link date of the driver/image that contains this address.
Some common problems are exception code 0x80000003.  This means a hard
coded breakpoint or assertion was hit, but this system was booted
/NODEBUG.  This is not supposed to happen as developers should never have
hardcoded breakpoints in retail code, but ...
If this happens, make sure a debugger gets connected, and the
system is booted /DEBUG.  This will let us see why this breakpoint is
happening.
Arguments:
Arg1: ffffffffc0000005, The exception code that was not handled
Arg2: fffff88001889720, The address that the exception occurred at
Arg3: fffff88002fd2868, Exception Record Address
Arg4: fffff88002fd20d0, Context Record Address

Debugging Details:

EXCEPTION_CODE: (NTSTATUS) 0xc0000005 - Instrukce na adrese 0x%08lx odkazovala na adresu pam

ExceptionAddress: fffff88001889720 (tcpip! ?? ::FNODOBFM::`string'+0x00000000000056f4)
   ExceptionCode: c0000005 (Access violation)
  ExceptionFlags: 00000000
NumberParameters: 2
   Parameter[0]: 0000000000000000
   Parameter[1]: 0000000000000000
Attempt to read from address 0000000000000000

SYMBOL_NAME:  NETIO!NetioDereferenceNetBufferList+86

FOLLOWUP_NAME:  MachineOwner

MODULE_NAME: NETIO

IMAGE_NAME:  NETIO.SYS

STACK_COMMAND:  .cxr 0xfffff88002fd20d0 ; kb

čti česky:
tcpip.sys kiksnul v modulu IMAGE_NAME: NETIO.SYS (network I/O subsystem), důvodem je ExceptionCode: c0000005 (Access violation) - u tohoto dumpu předpokládej, že něco brání, či je špatně nakonfigurováno v práci síťového kernelu.
STACK_COMMAND je- dá se přistoupit k zásobníku v okamžiku pádu, takže se dají vycucnout moduly a akce prováděné v ten okamžik, nicméně tyto chyby zapříčiňují vesměs ovladače (u tebe síťovky, ale o ní tu není ani slovo), nebo zběsilé, šílené brániče chodu systému (v tomto případě firewall)

no a debužer naznačuje chybu v pouhém pokusu proklepnout soubor epfwwfp.sys (není ověřen , což není chyba, ale dumpu se účastní a debužer speciálně ho chce grilovat- takže si tipnu: hlavní aktér, hvězda)... google říká- Eset Personal Firewall Driver. mňmňmňmň.

edit// jinak dávejte lidi dumpy, nirsoftí ulitka je pouze základ, který se hodí, ale neřekne vše.