Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro mně

Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně koupi nového notebooku, který by splňoval mé požadavky:

1.Chtěl bych herní notebook, ale také bych byl rád, aby byl pěkný designově a dal se použít na mnoho jiných věcí.

2.Cenově by se měl pohybovat od 15 000 do 18 000. (cena může být i o něco vyšší)

3.Baterie by měla vydržet více než 3 hodiny.

4.Co nejlepší grafická karta.

5.Prostě nejlepší dostupný notebook v této cenové relaci....

Děkuji za odpověď :)

za 15 - 18 k herni ntb nesezenes. Muzes mit docela solidni notebook, ale ultimatni herni to nebude. Navic herni notebook se imho vylucuje s pozadavkem na vydrz 3 hodiny. Vykonna graficka karta a dalsi komponenty baterku vyzdimou do hodiny, hodiny a pul.

Dalsi negativum je, ze takovy ntb bude slusne topit a prehrivat se.Nehlede na to, ze dnes uz nedostatecny HW bude za rok temer k nicemu a upgrade novymi soucastkami je vyloucen.

Na druhou stranu, za 18 k bys uz mel docela slusny stolni pocitac, troufam si tvrdit, ze sestava za necelou dvacku by mohla utahnout soucasne hry temer na max. Navic za rok by stacilo upgradovat treba jen nektere casti, dle potreby coz u ntb neni mozne..

Byt Tebou, jeste ten notebook zvazim, na cestach si si stejne kvalitne nezahrajes...

Cauky dík za pěknou odpověď :) Vím, že za 18k neseženu přímo herní ntb, ale chtěl jsem to říct obecně.... Našel jsem luxusní ntb, který je pro hry jako stvořený a design+ výdrž je taky celkem good. Takže kdyby jsi měl nějaký ntb (pošli prosímtě odkaz), který by alespoň trošku splňoval mé požadavky budu moc rád :)

Díky za odpověď

Jo, to celkem sedí, čistě poměr cena/výkon je velmi solidní (GT 540M v kombinaci s HD displayem 1366 x 768 - tady se už dá něco i zahrát, ty náročnější nějak i na snížené detaily - viz konkrétní tituly a jejich požadavky) - buď ACER TravelMate 5742G s GT 540M a první generací dostatečně výkonného procesoru Core i5 za cca 14 tis. i s OS W 7 (osobní tip), nebo možný jeho lehce novější dražší obdoba 5760G (Sandy Bridge) - viz Tvůj odkaz. Oba jsou komplet matné, včetně displaye (5742G ze zkušeností dokonce v office příjemně tichý, ač běží jen na dedikovanou grafiku). Jinak jsou to samozřejmě konstrukčně základní notebooky ("plasťák", ale v základu relativně dostatečný, žádná ostuda), odpovídající cca ceně, zaměření a přímé konkurenci.

V porovnání s tím TravelMate s GT 540M za 14 tis. i s OS - minimálně "z herního" hlediska vyhození peněz a bláznovství... Pokud Ti jde o surový výkon, zvláště vy smyslu "na hry" - za oněch 25 tis. už máš krásný herní desktop, jemuž se žádný notebook, na který by jsi asi měl peníze, nikdy zdaleka nevyrovná. Mj. GT 540M je cca rozumné minimum na nějaké jakéž takéž hraní ve spojení s displayem v základním HD rozlišení, ale také žádný hit (respektive v tom TravelMate za 14 tis. vlastně svým způsobem trochu hit je - cena/výkon).