Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem main bios checksum error

Dobrý den,prosím o pomoc se spuštěním PC.Po vložení USB flesh disku a následním restartováním PC po nainstalování ovladačú USB se zobrazila chybová hláška MAIN BIOS CHECHSUM ERROR.(odkaz n aobrázek)

ludwyyg

nevím co se to stalo a co s tím mám dělat.prosím o radu a za všechny odpovědi děkuji.
hezký den,
Ludwyg

Tak to vyzerá že tie "ovladače" zrejme bol aj nejaký BIOS, no zrejme nie pre tvoju dosku ... Bohvie co to sa tam dialo. ....

Nerob nic BIOS máš OK, obnovil sa zo zálohy, bude potreba zrejme pár vecí nanovo nastaviť, keďže všetky položky budú v stave default.

Ak ide o notebook, nemusí to ničomu vadiť a je to asi OK, u PC, tak tam to môže byť inak a nevyhneš sa zrejme nutnosti niečo v BIOS-e konfigurovať.

zdravím ještě jednou.pořád jsem nedokázal sprovoznit PC.je to pořád dokola.podle přiloženého obrázku to chvíli dělá a pak restart PC a znovu stejná věc.nedostanu se ani do biosu.
děkuji za rady
ludwyg

Tieto havarijné stavy idú opraviť, ako Ti už napísal, Flash-om správneho BIOS-u.

Zatial si nepovažoval za potrebné viesť o aký hardware sa jedná, tak len vo všeobecnosti.

Potrebuješ bootovacie medium s Flashovacou utilitou s podporou pre tvoju dosku + správny BIOS.
Rataj s tým, že doska je momentalne polofunkčná a funguje len zopar funkcii. Da sa očakavať že iba tie najstaršie, zakopané v hlbke BIOS-u, teda boot z Floppy a IDE disku. Pokročilejšie zrejme fungovať nebudu, teda boot z DVD alebo Flash disku.

Na podporu USB hardware zrejme spolahnutie taktiež nebude. Idealne by bolo vytvoriť na HDD particiu s FAT a DOS-om, pomocou autoexec.bat v historickom DOS-e, spustiť nové Flash-nutie BIOS-u bez zasahu usera.

Ak ti je predchadzajúci text pramálo zrozumitelný, zanes to do servisu kým nenarobíš väčšie škody, alebo kúp novú dosku.

ne, jde o to že některý hloupější číňan podrbe návrh desky, a baterka místo zálohování crt časovače napájí i šváby kolem (chybí oddělovací dioda).
předpokládám že v uspaném režimu to nejspíš vadit nebude, tam se o to stará standby větev zdroje.
ale při vypnutí pc se projeví tato chyba návrhu, že baterka je zatěžována zbytečným odběrem, a rychle se vybíjí.