Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neautorizovaná změna systému Windows Vista

Ahoj, mám už asi dva roky notebook Asus se systémem Windows Vista Home. Notebook jsem kupoval nový s originálním systémem. Vše bylo bez problému, až teď, z ničehonic se po spuštění objevuje tato hláška:
Došlo k neautorizované změně systému Windows
Nadále se vám nebudou zobrazovat upozornění, včetně upozornění týkajících se licence a aktivace. Informace o možnosti opravení systému získáte klepnutím na následující odkaz. - "Další informace online"
Když na tento odkaz kliknu, tak se jen neuvěřitelně dlouhou dobu ověřuje pravost systému a nic se nevyřeší, jen vyskočí další okno s tímto textem:
Zálohování systému Windows
Zálohovací aplikace nemohla být spuštěna z důvodu vnitřní chyby:
(0xC004F027)
Zkontrolujte konfiguraci systému a akci opakujte.
Po restartu pak někdy PC naběhne normálně, po čase se toto zase opakuje.
Co s tím? Prosím, poraďte. Díky moc.

Jo a jen tak na odlehčení - před chviličkou jsem četl tento článek:
http://www.nakole.cz/blogy/lentilka/138-vyhral-jse m-notebook-huraaa.html
Celkem mě to pobavilo, tak přikládám odkaz. Já se tak chtěl "zbavit" starého mobilu, ale nakonec mi to bylo líto (jsem asi škrťa), tak jsem si ho nechal a mám dva. :-)

určitě ne cs - nástroj kontroluje systémové součásti, uživatelských dat se nedotkne.

dalším důvodem, co jsem hledal, může být změna (či špatná detekce hw), to by se dalo vyřešit updatem ovladačů. nicméně bych se prvně zaměřil na soulad systému a vykopnutí virů.

tak koukám že nejsem jediná :) dělá mi to samé asi druhý den, jestli to náhodou nebyla nějaká jejich fajne aktualizace :)
visty mám taky legální, jen se mi dřív nějak pomotal pevný disk a od té doby mi to nechce přijmou můj product key, který mám zespoda na noťasu, tak jsem si myslela, že to bude něčím takovým, ale teď když vidim, že to dělá i jiným, tak je to nějaký divný :)

Tak jsem v příkazovém řádku spustil příkaz sfc /scannow
Po dokončení mi to napsalo:
Program Ochrana prostředků systému Windows nenašel žádné narušení integrity.
Antivirák taky nic nenašel. Divný. Ale zatím mi to od té doby už neudělalo. :-)