Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledání notebooku pro studenta IT (VŠ)

Ahoj,
už několik dní hledám notebooky, čtu recenze, rady, projíždím poradny, obchody atd. Hledám ntb cenově asi do 18 000 bez DPH, cca 20000 s daní. Budu ho potřebovat denně nosit a cestovat s ním. Chci něco co by mi vydrželo výkonem několik let dostačovat. Našel jsem třeba toto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 06000000175V&Search=HP%20ProBook%204530s&SearchTyp e=1
teda našel jsem i mnoho dalších a vždy se pak dočtu, že má měkčí stavbu a není vhodný na nošení nebo další věci. Taky nedokážu posoudit jesli je výhodnější mít tam GK nebo Intela HD 3000, který je teď všude. Určitě chci asi 15 displej.
Děkuju za rady.

Zdravím, běž do HP Probook řady 6xxx, je to luxusní stroje. Já minulý rok řešil to samé a mám taky Probook. Má kovové panty, pevný display, nic nevrže a kostra je horčíková. Výdrž cca 5 hodin kancelářské práce, na přídavnou baterii cca až 10 hodin. Mám HP Probook 6545b 242ARL.:-)

třeba tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 810000001639 , ještě si pohledej info k této řadě, jestli jsou údaje shodné z minulou řadou, ale dle vzhledu by měli být.:-)

HP Probook má speciální konektor na svém spodku, dokovací konektor a na ten se připojí taková větší baterie, která svým tvarem notebook trochu nadzvedne a notebook je pak lépe chladí a píše se na něm. Výdrž je potom cca přes 10 hodin. :-)

Dokovací konektor (Dock Connector).

Edit: Jestli notebook podporuje "nějakou takovou" baterii, to najdeš ve specifikacích konkrétního modelu notebooku, respektive u výrobce onoho booku. Samotná přítomnost dokovacího konektoru totiž nic takového nezaručuje (že např. připínatelná baterie pro konkrétní model existuje atp.).

Jen tak bokem - mimo HP B ProBooky a EliteBooky najdeš připínatelnou baterii pod notebook např. i u Lenova (9-cell, 94 Wh), a to už poslední dvě generace (konkrétně u T410/420/510/520 a W510/520 - důvodem byla žádaná alternativa k zrušené podpoře baterií do UltraBay u zmíněných modelů, možnost baterie do UltraBay zůstala jen u "slim" verzí jako T410s/420s).