Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napojení internetu do 2pc

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, jak mám napojit itnernet do 2 pc přes airlive WL-5450AP . 1 pc je nepojen kabelem na lan 1 , a já napojil kabel přes lan 2 do svěho pc vedle. Napsalo se inetrnet 100mb/s a pod to píše připojení omezené nebo žádné a internet fur nejede. Nevím jak dál. :( tento pc je vista a ten druhý XP

tak naposled:
pokud ti provider (nepravděpodobné) nebo předřazený router (nepíšeš o žádném) nepřiřadí více ip adres, z tohoto 5450ap je nedostaneš, a tak nemáš jak připojit více pc.

není nutné ho vyhazovat, záleží jaké máš dnes připojení. jestli jsi dnes připojený přes wifi, budeš ho dokonce potřebovat:
wifi signál od providera ---> ap 5450 ---> nový wifi router ===> hafo tvých pc a notebuků

odpovídám už jen z masochismu:
za celou dobu z tebe ještě nevypadlo, jak jsi teď připojený. pravděpodobně chytáš přes ten ap wifi internet, ale i tebe by zajímalo jestli můžeš současnou krabičku někde střelit a snížit náklady nebo ne.
takže nedává smysl proč se furt dokola na něco ptáš jak 5-leté děcko, když neuvedeš žádné info.

tip na wifi internet se součesnou wifi sítí pro domácí notebuk už jsi dostal výše, průměrný router stojí asi 500.

jestli se chceš zbavit současného ap, pak musíš pořídit router s funkcí wisp-client, ale doma budeš mít v tomto zapojení k dispozici jen drátovou lan.

jako že bych propojil kompl z vedlejším lan kabelem

si děláš srandu, kvůli internetu na druhém pc ti musí běžet i první pc. sdílení internetu je zoufalá funkce zabudovaná ve windows, je to nespolehlivé - náhodně to přestává fungovat. mělo to smysl v dobách kdy router stál několik tisíc korun.

tak se zamysli co máš doma za zapojení, co chceš z toho dostat - a zítra jak vytáhnou roletu obchodu, alou pro router.

sdílení internetu je zoufalá funkce zabudovaná ve windows, je to nespolehlivé - náhodně to přestává fungovat. mělo to smysl v dobách kdy router stál několik tisíc korun.

No, mám za to, že sdílení internetu, je artefakt pochádzajúci z čias vytáčeného pripojenia. Boli to časy keď modem pískal a podla zvukov sa dala odhadnúť aktivita sieťovej prevádzky. V danom čase segment routerov pre Home a Small Office použitie neexistoval a keby aj existoval, routre by boli k ničomu, nakolko k zostaveniu vytačaného spojenia stejne bola nutnosť PC, modem sám o sebe spojenie neustaví ....

Takže nie je príhodné hádzať blato na sdílení internetu, tato funkcia vo Windows pochádza z čias modemov a v danom čase bola v podstate, jedinou finančne nenáročnou možnosťou pre pripojenie zopár, 2-3 PC k jedinému modemu ...:puff:

Modemy sa veselo a masovo stále používajú ...

Neter pred rokom pár mesiacov pobudla v Austrálii na študijnom pobyte a s podivom zistila, že jediná možnosť pripojenia, je pripojenie modemom. Sme my tu v Europe kúsok rozmazlený co sa týka internetu ... a svet nie je iba Europa.