Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor?

Dobrý den, mám dotaz.

Mám monitor proti oknu (staré crt) a strašně se mi to leskne.
Chci si koupit nový monitor a chtěl bych vědět, jestli třeba LED monitory nebo i klasické LCD se nelesknou proti oknu.

Přece jen si myslím, že to sklo na crt to odráží víc.

Zde jsou monitory o které mám zájem, předem děkuji za radu.

http://www.electroworld.cz/product/pocitace-a-dals i/lcd-monitory/BQE2220HD/benq-e2220hd

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Monitor-SAMSUNG-1 9-LCD-Samsung-E1920NR-5ms-50-000-1-1280x1024.html

nic proti ale určitě si vezmi nějaký wide screen, protože ty staré čtvercové jsou naprd navíc má i malé rozlišení takže pokud ti jde i o kvalitu zvol samsung, lg, asus a podobně například tento- http://lcd-monitory.heureka.cz/lg-w2243te/specifik ace/ je hodně matný takže se ti moc lesknout nebude, popřípadě můžeš otočit stranou, změnit místo s pc, koupit závěsi/ žaluzie nebo rolety atp, já ho mam také proti oknu a moc se neleskne, sice mám jiný dražší ale ten povrch je stejný

caminete, tvé názory jsou opravdu legrační.

Staré "čvercové" (odborník by řekl s poměrem 4:3) monitory jsou napak LEPŠÍ, protože i prastará 17" LCD má více řádků (o 33%, což je třetina), než nějaký "moderní" šit s poměrem 16:9 a rozlišením 1366x768.

Monitor, který jsi odlinkoval, je srovnatelný s tou 17" 4:3, jen je širokoúhlý, což má smysl jen pro filmy a MOŽNÁ některé aplikace.

Opravdu kvalitní monitory mají minimálně 1200 řádek.

ale on nenapsal k čemu to potřebuje, já předpokládám jednoznačně hry, a filmy a občas práci ale já pracuji s WS už dlouho a ty 4:3 mi nevyhovovaly, záleží na vkusu a asi i zvyku. Tak nechápu co je legračního natom že má někdo jiný názor než ty a na monitory nejsem zase takový odborník jen psát 4:3 by nemusel pochopit tak sem to napsal po svém to snad není zločin.

To jsem si taky dlouhoudobu myslel, a preferoval stale 4:3.
Az do koupi sirokouhleho.
Ted uz je trapeni delat na tom 4:3. Na sirokouhlem dam prohlizec, vedle toho v dalsim okne mi jede virtualni stroj, video a pod.

edit: vlastne ano, jedine kde preferuji 4:3 jsou notasy. Nez takove ty zvrhlosti jako 1366 x 600 a pod.

Teda nevim na kohoz vas reagovat, ale to jsou nazory, jestli sirokouhly nebo "ctvercovy" ? :-D
jedine snad touchwood trochu nastinil, ze to dulezite je pocet radku.

Napriklad 4:3 20" lcd ma obvykle 1600x1200, 16:10 24" lcd ma 1920x1200 - teda ty monitory jsou vicemene rovnocenne, stejny pocet 1200 radku, 16:9 24" lcd muze mit ale 1920x1080, tedy mensi pocet radku a ten monitor proste rovnocenny tem predchozim dvoum neni a proto je pochopitelne i levnejsi, takze takovy monitor je treba srovnavat s monitorem 5:4 1280x1024 obvykle to byvaji 19" lcd, ktery ma tech radku jen o malo mene nebo s 16:10 lcd 22", ktere maji 1680x1050. To dulezite tedy je, ze neni mozne srovnavat monitory dle uhlopricky, ale je treba videt pocet radku a pokud budu mit napriklad v planu koupit 22" 1680x1050, tak zrovna tak mohu uvazovat o 24" 1920x1080. Pri stejnem poctu radku bych osobne i na praci dal prednost sirokouhlemu monitoru, nebot se toho proste na plochu vejde vic a mohu mit napriklad otevreny dva dokumenty vedle sebe, coz se docela muze hodit.

já to chápu, ale né každý musí pochopit termín 4:3, 5:4 a pod a ne každý bude řešit řádky většina si kupuje full hd monitor s 16:9 kvůli hrám, filmům a nakonec práci a lidi co volí klasický 4:3 pro práci, pak až to ostatní vědí proč ho volí, ať proto, že jim sním pracuje lépe, nebo sou naněj zvyklí atd je to na uživateli. Já jsem volil podle jeho odkazů že asi spíše chce monitor na hry, a až na druhém místě mněl 4:3, ale nenapsal naco ho potřebuje, takže je tato diskuze nesmyslná. Může si také koupit oba pokud na to má a podporuje to jeho grafická karta, aby je nemusel přepojovat a mít 2 plochy na jedné s 4:3 pracovní programy, internet atp, a na druhém 16:9 hry, programy na přehrávání videí atd

a ne každý bude řešit řádky

a to je prave ten problem, napriklad kdyz si clovek, ktery mel 19" CRT (1280x1024) koupil nove 24" FullHD LCD 1920x1080 a pak byl nastvanej, ze to LCD je k ho... protoze to melo bejt o moc vetsi, ale ve skutecnosti je to stejny, jak to CRTecko. To LCD ale nemohlo za to, ze si vybiral monitor podle uhlopricky a ne podle radku.

A oni ani ty radky nejsou stoprocentni, protoze nam vyrobci zmensi pixel a narvou ono marketingove FullHD i do 22" widescreen LCD.

Mno, trošku z jiné stránky: tento týden jsem instaloval jako pracovní moncl FullHD LCD/LED 32" telku (Samec). Sokolík má velký stůl naproti zdi. Prostě se koupil držák na zeď, navrtalo se to nad stůl, propojilo HDMI, hotovo. Za nějakých deset litrů získal user obrovský monitor se spotřebou cca 35W, navíc s kvalitním ozvučením a PIP pro TV. Chce to vidět - vypadá to monumentálně...

:D, ale tv jsem zkoušel také jen je problém stím že pokud to máš na fullhd (1080p) nebo extrahd (1600p)a nejsi 1m od toho vidíš prd, zkoušel jsem to na 107cm obrazovce a to bych poznal spíš jestli je brouk samec nebo samička :D, a kazí to z blízka oči takže nad 24" si myslím to nemá smysl nebo mít zase 2-4x ten samý monitor to je ale spíše na hry než práci, na práci ještě tak ty 3 pro náročné uživatele.

taky od jinud:

Zvládne i ty nejnáročnější hry na velkých monitorech Full HD (1920 x 1080 bodů/pixelů) kolem 50 snímků za sekundy (fps), hranice hratelnosti/plynulosti je ale mnohem níže (cca kolem 25fps), to znamená že ještě dlouho na tomto počítači budete moci hrát hry ve Full HD rozlišení na nejvyšší detaily a to tak 3 roky. Zhruba 5 let pak budete ještě hrát na vysoké detaily a aspoň 8 let na střední detaily.

tohle je už adept na vtipálka roku- viz bazar zde na první stránce prodám herní pc- pokud to ale myslel vážně tak se asi uhodil do hlavy ta sestava bude mít problém pravděpodobně už tento rok.