Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CASE probíjí elektřinu

Dobrý den.

Byl jsem na LANpárty a zjistil jsem že mi probíjí chvilkama case ze zadu. Mám novej zdroj od SEASONICu SS-500ET-T3 500W. Ale nevím jestli to lehké probíjení něčemu vadí, nebo co bych s tim po případě měl udělat. Ještě jsem si říkal jestli to nemůže být tím že jsou dva PC uplně u sebe. Musí to být špatně uzemněný nejspíš ale nevim kde.

Díky za odpovědi.

Case nesmí probíjet. Sežeň multimetr, vypoj PC ze zásuvky a proměř odpor mezi zemnícím kolíkem v konektoru na zdroji a kovovým obalem. Pokud je odpor nulový, měl by zafungovat proudový chránič v elektroinstalaci bytu/domu. Podmínkou je, že je v bytě elektroinstalace typu TN-S, tedy se samostatně vyvedeným zemnícím vodičem.

proměř odpor mezi zemnícím kolíkem v konektoru na zdroji a kovovým obalem. Pokud je odpor nulový, měl by zafungovat proudový chránič v elektroinstalaci bytu/domu.

Uvedený výrok je NEZMYSEL ....

Prúdový chránič reaguje, teda vypne chránený obvod pri ROZDIELE prúdu tečúcom vodičom fázovým a nulovým. Nemá to absolútne ŽIADNU spojitosť s odporom " mezi zemnícím kolíkem v konektoru na zdroji a kovovým obalem ".

Kovový obal MÁ BYŤ prepojený so zemnícím kolíkem v konektoru na zdroji ! K tomu je ochranný vodič, má zviesť prípadné nebezpečné dotykové napätie na kovových častiach a môže tak urobiť jedine ak bude prepojený s tými kovovými časťami ..... :puff: