Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde zapnout pc

Zdravím, mám takovej problém, že jsem chtěl do pc vložit novou ram a zkusit to jestli to pujde. No vložil jsem jí tam a zapnul pc, ale po chvilce mi to začlo pípat a nezapnul se. Tak jsem vyndal ramku a do teď mi nejde zapnou pc a pípáto. Nevim si rady.

Všem budu vděčný když poradí a nějak se to bude dát vyřešit. Děkuji.

samotné vyndání baterky na 10s nikdy ničemu nepomohlo, taky to tu nikdo netvrdí.
musel bys kromě toho zkratnout kontakty v patici baterky, při odpojené napájecí šňůře. a ještě tam nesmí být zpětná dioda u baterky, což většinou nezjistíš, jinak může samovybíjení může trvat spíš několik minut.
tako metoda spolehlivě fungovala u starších desek a dodnes u průmyslových pc.

proto jsem ti dal odkaz na fotku, jak vypadá jumper clear cmos. má buď 2 piny pro zkrat, nebo 3 piny pro krátkodobé přepnutí, opět s odpojenou šňůrou/vypnutým zadním vypínačem.

Dal sis do PC novou RAM a pc ti nejde. Podívej se, kolik paměti ti tvoje základní deska snese, a když si přešvihl tak to opravdu nepůjde. Pokud jsi tam dal poté tu starou a pořád ti to nešlo, tak se podívej, jestli ti to na desce někde neskratovalo, nebo jestli jsi to nazpátek zapojil správně :-)