Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem integrovana VS PCI zvukovka - lepsi zvuk a vacsi vykon v hrach?

na doske mam integrovanu zvukovku, so zvukom som spokojny...ale vrta mi v hlave, ci pomocou PCI zvukovky dosiahnem nejake FPS naviac. zdvihne nejako ta zvukovka vykon PC v hre?

doska je od MSI k7n2 delta 2 platinum www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_m bd_detail.php?UID=613
ma "Integrated Hardware Sound Blaster/Direct Sound AC97 audio"

PCI zvukovka by pripadala do uvahy jedine SB audigy SE www.alzasoft.sk/d57974/18842881/zvukova-karta-creat ive-sound-blaster-audigy-se-bulk.htm

oplati sa do toho ist?

To platilo pouze u starých sestav. Integrovaná zvukovka žere část výkonu z hlavního CPU a tak v historických dobách kdy v PC kralovaly procesoru okolo taktu 1 GHz to vliv mělo. V dnešní době kdy je frekvence CPU v běžném domácím CPU 3 GHz a více už je to celkem pasé.