Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook i5 vs. i7

Zdravím, vyplatí se investovat do drařší verze tohoto notebooku http://www.czechcomputer.cz/product_compare.jsp?ar tno1=93388&artno2=88760&artno3= ? Osobně si myslím, že výkon procesoru o tolik větší nebude, nicméně 4GB RAM mi je celkem málo. Co myslíte, vyplatí si koupit vykonější verzi a nebo by stačilo dokoupit 4GB RAM, popř. jak je to se zárukou po takovém zásahu?

Děkuji za odpověd

1) notebook není investice, je to spotřební zboží s očekávatelnou dobou spotřeby-životnosti mezi 3-5ti lety

2)nevím na co chceš mít ntb s core i7 a 8gb pamětí, pokud by to mělo být na renderování videa není to na takový trvalý provoz dělaný a bude se to přehřívat. Pokud je to na hraní her nevyplatí se to. Pokud je to náhrada stolního počítače nevyplatí se to taky už jen kvůli šhitnému rozlišení displeje /na to rozlišení ses podíval?/.

3) paměť si do notebooku koupit můžeš, ale zpravidla jsou v ntb dvě díry na ramky a při kapacitě 4gb obě pravděpodobně obsazený - takže staré dva kusy bys musel uložit a schovat /kvůli té případné reklamaci/ a koupit dva sodimm moduly po 4gb což je zhruba + 1500kč

Diky za vecnou odpoved. Grafikou se nezivim, delam to jen pro zabavu a tudiz ani nehrozi nejake silene rendrovani, na takovy veci mam doma k dispozici jeste o mnoho vykonejsi desktop. Kdyz jsem doma, mam na stole fullHD monitor, klavesnici a mys.. tudiz pokud nejsem na kolejich, tak je notas pripojen temer jako kdyby to byl desktop. Jeste jednou diky za objasneni, tak nejak jsem si toto myslel, ale potreboval jsem to slyset jeste od nekoho jinyh :-) No prosim.. usetrim a jeste k tomu dostanu nafukovaci lehatko :-D

ten co jsem poslal je odost výkonější než ten acer a jen pár kč v té slevě dražší

pokud by ses ohradil na cpu, tak má sice o 300mhz méně ale pro hyperthreadingu to dožene, a na ten program je to dostačující. A gpu sice má ,,jen" 1gb videopamětí, ale více je stejně na dvoujádru k ničemu, to v životě ve hrách a jinde vůbec nevyužiješ a navíc je ale taky ta grafika výkonější. Sečteno a podtrženo- bral bych to lenovo.

predepsane 4 hodiny vydrze je pro me malo. Potrebuji alespon 5-6 hodin vydrze nejen za brouzdani po netu, ale treba i sledovani filmu. Coz by podle me tech 9 hodin predepepsanych u Aceru mohlo pokryt (Alespon muj soucasny Acer s 8 hodinami to dava). Ale diky za tip, az na tu vydrz to neni spatny kousek

V dilenskem zpracovani se Acer zlepsil a za posledni 3 roky zkusenosti s Acerama jsem nenarazil na jediny problem, ze bych musel reklamovat. Jasne ze se muze stat, ze chytnu spatnej kousek, ale to se muze prihodit i pri koupi drazsi znacky. Nevim co rika statistika, ale Acer s Lenovem radim shruba na stejnou pricku. Vykon Lenova je lakavy, ale vice vyuziji vydrz Aceru nez vetsi FPS ve hrach. A pokud mi nebude stacit RAMka, tak prikoupim.. verim, ze to nebude treba.