Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozchodit wifi na PDA POCKET LOOX N520

Zdravim,
takze mam PC, na ktrem je nainstalovany WinME na nem pak wifina ASUS 802.11b/g. Potrebuju poradit, jak spravne nakonfigurovat to pripojeni. Kdyz na PDA zapnu wifi, tak mi detekuje jenom nejakou cizi sit. Tu samou sit mi pak detekuje wifina, kdyz dam vyhledavat site. Manual k PDA je nepouzitelny.

Diky MaSo.

Trošku to objasni. Ta wifina ASUS je tedy nějakej USB klient připojenej k tomu PC? Jak je nastavej? Ve WinME ti asi nepůjde nastavit do režimu AP, takže budeš muset rozjet Ad-Hoc. Na PDA bys měl mít aplikaci Easy2Connect (E2C), ve které není problém to nastavit dle potřeby. Dokonce tam můžeš nastavit pevnou IP, DNS apod.

Je to tak, musíš nastavit ad-hoc režim.
modelová situace:
-zapneš sdílení internetového připojení, povolíš režim internetové brány ve firewallu, pokud nějaký používáš
-pro ten ASUS nastavíš pevnou IP z vnitřního rozsahu (jiný než u netu) např. 192.168.0.10, DNS dáš takové, jaké je na NET, SSID si nějaké vymyslíš a šifrování v první fázi nezapneš. Vybereš wifi kanál.
- Na PDA pustíš E2C, vlezeš do nastavení a na záložce General vyplníš do Destination name nějaký popisek, dáš Authentication na Open, Encryption na None, zaškrtneš Specific SSID a vyplníš to, co na PC, zaškrtneš Ad-Hoc a kanál, který jsi na PC nastavil. Na záložce TCP/IP vyplníš IP 192.168.0.11, subnet mask 255.255.255.0 a Default gateway 192.168.0.10.
- Uložíš a zkusíš Connect (v seznamu bude na výběr to, co jsi napsal do Destination name)

Sorry, chvátám, tak je to možná poněkud zmatené. Zkus to a pak pořešíme nesrovnalosti. Kdybych tu už nebyl, najde se někdo jinej.

P.S. Byl by lepší mód AP, ale ten ve WinME softwarově vytvořit nelze. :(

Vycerpavajici odpoved, diky!:beer:;-)

Jenom by me zajimalo, proc ten manual obsahuje 10 stranek kecu o tom, ze se PDA nesmi namocit ale takove veci tam nepisou. O wifi je tam napsano neco jako: "Bezdratove pripojeni Lan nastavite v sekci nastaveni -> pripojeni -> bezdratova sit.", kde se wifi dat tak maximalne zapnout.:-/

OT poznámka. Časem přijdeš na to, že není nad wifi router. Sdílení prostřednictvím PC je většinou jen přechodné řešení, málokdo u něj zůstane. ;-)
Ale pamatuj, že PDA při zapnutém wifi chvatem žere energii. Existujou i routery BT, tak to vem při budoucích úvahách v potaz.

P.S. K šifrování: Až ti to bude chodit, pak ho teprve nastavuj. Aby ses nedostal do začarovaného kruhu.

Musíš si to namapovat. Já to dělám přes Resco Explorer, ale otevřít síťovou cestu jde i v Průzkumníkovi. Na jeho liště dole bys měl mít ikonku "ruky a serveru" (nejsem si jist, zda je tam v základním nastavení, nedělám s ním).
Zkrátka otevři cestu typickým způsobem: \\nazev_PC\nazev_sdilene_slozky

Rovněž si můžeš nechat síť zobrazovat jako další "složku". Asi je více možností, jak to zapnout. Od Resco Exploreru až po Tweaks2k2.NET