Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha windows 7 přes linux ubuntu

Zdravím, chtěl jsem si zazálohovat disk v notebooku přes live CD linux ubuntu, nabotoval jsem pohoda, ale nemůžu najít vůbec disky, kteréjsem měl ve windows 7, zkoušel jsem přes terminal přes fdisk -l zjistit označení a vůbec nic nevypíše. prosím poraďte jak připojit disk...Díky moooc

Pokud mas Windows 7, pak to neres pres Ubuntu, ale primo nastrojem Windows - vytvoreni bitove kopie.
Ta zazalohuje pripadne obnovi v podstate obraz disku.
Dalsim krokem je vytvoreni spustitelneho media, ktere ma opet vyhodu v tom, ze obsahuje vsehcny potrebne ovladace pro tvuj system.

Osobne vyzkouseno, timto zpusobem budu klonovat obraz na 40 pocitacu (samozrejme s naslednym SysPrep s generalize)

Takový začátečník zase nejsem, ale jde o to, že systém spadl a před obnovou potřebuju zazálohovat data na disku C. Jedná se o notebook, který není můj. Dříve tedy, než provedu recovery potřebuji to zazálohovat... a fakt ho prostě nevidí ten disk...přes fdisk -l

Prihlas se jako root (a nebo sudo):

podovej se do /dev/ ,jestli tam jsou nejaka zarizeni sdX (x nahrad za cislo),
projed vypis programu dmesg, jestli tam disky uvidis
ten

co znamena "system spadl"? Je taky mozne, ze je disk v cudu.

Ak fdisk nevidi disky tak uz nikto...
Skus este ci ti ich pozna BIOS. Ak ano, tak moze byt narusena tabulka rozdelenia particii, alebo iny problem s citanim dat v prislusnej particii.
Fyzicku chybovost by si na siel vo vypise SMARTu.
Pripadne daj ocekovat cely povrch.