Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafiku?

Kupuju si nový pc a nvm jakou grafiku. Chci bud radeon 6990 nebo geforce 590, ale neumím se rozhodnou. Rad bych aby jedna z míněných karet byla nejvykonejší ve hrach a také do budoucna chci aby to zvladalo 3D! Díky za odpověď :)

Klidně si hoď korunou, jeto + - cihla.( v některé hře ta, v jiné onaká )
Hlavně aby jsi měl odpovídající zbytek HW.
( ne každý procesor, zdroj a nakonec i bedna jsou vhodné/dostačující k těmto kartám )

C6301725 Intel Core i7-2600K, 3.40GHz, 8MB, LGA1155, 32nm, 95W
C3265043 PC skříň Aerocool X-PREDATOR Evil Black,
C6501737 ASUS P8P67 Rev.3.0, P67, DDR3 1800, SATA6, GLAN, CF
C9800466 Corsair XMS3 8GB (Kit 2x4GB) 1600MHz DDR3, CL9 (9-9-9-27) 1.65V,
C7319390 MS OEM Windows Ult 7 SP1 64-bit Czech 1pk DSP OEI DV
zdroj je corsair 700w
chci se vejít do 40000 kč a mechaniku,hdd,klavesnice, myš a monitor neřeším už mám ze stareho pc!

ja mam o neco starsi a horsi sestavu a udelal jsem to tak, ze jsem koupil levnejsi 80GB SSD, na ten jsem dal system a par programu a hry mam zatim taky na HDD a po lete planuju koupit to SSD co jsem na nej hodil odkaz a narvu na nej hry. Mam na svem SSD jen jednu hru a loady jsou uplne nekde jinde nez kdyz byla na HDD.

GTX590 bych určitě nebral, to spíše 2x GTX580 nebo tu 6990. U GTX590 se vůbec nepovedl návrh PCB a ví se, že karta nedostává potřebné napájení pro uživení dvou jader. Vzhledem k ceně GTX580, která je nějakých 8400,- je SLI určitě nejlepší řešení. todle mi někdo napsal tak fakt už nvm :(

ae to je jen u přetaktování a u asus mají standartní, u msi lehce vyšší atributy. Naco ale taktovat tak výkonou kartu? Za rok či dva bude stát pod 10-8tisíc a můžes si ji zapojit do sli a zase mít nej pc (procesor snad tolik vytížený co si psal za 2 roky nebude)

GF580 SLI: na to ale nema desku 2xPCIE x16 pracuje v 1x16 nebo 2x8

GF590: problem nastaval pri pretaktovani s beta ovladaci, revize, ktere se prodavaji ted uz to maji vyresene, treba v CZC ale bude to i v jinych obchodech se da domluvit, ze vezmes jen novou revizi s 502 na konci, ale hlavne je dobre netaktovat na beta ovladacich. ]:)

jj hele msi je taky supr mel jsem ji jen jednou gk a to když sem nevedel k cemu to vlastne je :D a drzi už asi 10 let, ten pc sem dal pryč ale vím že stale jede a rozebehnul jsem tam taky dost ale neptej se co to byl za model fakt už nvm ale msi je naživotnost asi nej ale vždy jde o to jak ten daný kus každy vyrobce vyrobil !!!!

toto jsem našel u jedné recenze:

O napájení karty se starají dva konektory – 2× 8pin. Minimální požadavek na zdroj je 700 W. Tento údaj je ale nadsazený, pokud máte kvalitní zdroj, bude stačit i s nižším výkonem. V zátěži si tato karta řekne maximálně o +/- 370 W na základním nastavení (naše celá sestava max 550 W). Podle tohoto údaje tedy vybírejte také zdroj.

mám oněco horší sestavu, takže by mi to mělo jít. Akorát asi také zvážím tu nvidii, protože 1)je o polovinu nejméně tišší, 2) o několik procent výkonější a když soutěží s 6990 bez OC tak je jasný vítěz, 3) stojí o pár set korun méně, 4) má podporu cuda, 3d zobrazení, 32xAA, nižší spotřebu a další výhody

to jsem viděl ale musel by jsi mít dražší zdorj a brzdil by ti to procesor, letos jsou nebo budou amd 8cpu, a příští rok až 20cpu, ale pokud bude letos ta 7XXX tak půdou buď ceny hodně dolu nebo málo a ty nové budou stát nad 20tisíc, ale i tak do budoucna stačí ta 590tka

možná budou podporovat dx 12 jako nový win 8 (doměnka), a budou mít vyšší takty nebo lepší procesory atd, takže výkon o 40% asi bude, a nebo udělají s 3xgpu ale o tom pochybuji to by měla už pul metru :D spíš že by udělali jako od matrixu 2 tu 580 ale ta stojí 30tisíc, ale příští rok bude dejme tomu amd twenty-core + amd 7990 (nebo třeba gtx 690) to by byl panečku stroj

jj ten si čtu furt ja fakt nvm nekde to nekde zase to, ale to chlazení je taky nahovno porotže ja potřebuju garfiku ktera se uchladi a nepotřebuju 90ti stupnovou 590, protože ja mam pokoj kde furt pere slunce a mam tu fakt jak v saune!

amd má:

Technologie:
Microsoft DirectX 11
Shader Model 5.0
Open GL 4.1
AMD Eyefinity
AMD EyeSpeed
AMD Avivo HD
AMD CrossFireX
AMD PowerPlay
AMD PowerTune
AMD HD3D
Unified Video Decoder 3 (UVD 3)

a nvidia má:

Technologie:
Microsoft DirectX 11
DirectCompute 5.0
Shader Model 5.0
OpenGL 4.1
OpenCL
HDCP
NVIDIA Quad SLI (2cestné)
NVIDIA CUDA
NVIDIA PhysX
NVIDIA PureVideo HD
NVIDIA 3D Vision Ready
NVIDIA 3D Vision Surround Ready
NVIDIA GigaThread
32x anti-aliasing

tak ale máš právo na vrácení do 14-30 dnů takže bys ji zapojil a přes cpu-z a podobné programy zjistil co tam máš, ale musel by si je upozornit, že pokud je ti pošlou starou verze tak na jejich náklady jim ji pošli zpět ať ti pošlou tu novou

jj ale alzu nikdo nedoporučuje kvůli velkému množství reklamací a hlavne ja neco ze staryhompc davam do toho novyho jako hdd a mechaniku ale asi koupím 580 abych se nestrachoval a časem dokoupím do sli a je vyřešeno protože na rozlišení 1920a1080 bude bohate stacit a usetrim peníze a pojede to vše taky dobře :)

Meleš nevíš co.
Pro herní sestavu je i7 2600 se svým, o 10% větším výkonem zbytečná, jen je o 2000,- dražší.
Žádná hra zatím neumí využít více jak čtyři jádra a i těch je poskrovnu.
Než začneš pokřikovat, tak si nejprve něco nastuduj.
Můžeš začít třeba tady -

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2 1390-potrebuji-dualni-karty-i-dvojnasobne-vykonny- procesor

pak nechápu co se ti nelíbí, když potvrzuješ že i7 je zatím nej ale i7 980 je momentálně nejlepší cpu, až natu cenu, ale i5 sou levnější a výkon je skoro stejný a po přetaktu sou hodně dobrá, ten článek sem četl dávno hry možná ne ale znám hafo programů co 4 cpu využijí na 100% i 2x 4cpu