Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ext. HDD - instalace a boot win7

Chtel bych se jen vedet, zda to jde bez problemu.
Jedna se o pripojeni eSata. Nabidne mi instalace win7 vubec moznost pouzit externi hdd? Bude pripadne rychlost systemu nejak/hodne omezena? (7200ot)
diky

funguje to v pohode...externý HDD si rozdeľ na dva oddieli C a D
...urob si zálohu (používam Acronis) interného C-čka s OS, ktorý tam máš a túto zálohu daj obnoviť na C oddiel na externom disku...
...v BIOSe nastav prioritu HDD, alebo vypni detekciu interného HDD a v pohode ti nabehne OS na externom..

..najjednoduchšia alternatíva je celý interný disk -klonovať- na externý...

i s oprávněními. tak to by si vůbec nepomohl.

tazatel: normálně nemá uživatel firemního notebooku přístup do biosu. víra, že pořadí bootování bude předvoleno na externí média, je skutečně absurdní - ale když můžeš do biosu, je už všechno jedno.

U notebookov (normalna znacka, nie china) sa heslo riesi nejakou eeprom alebo flash, kvoli riziku kradeze. Vyberanie baterky ti nepomoze.
A ano aj notebooky maju CMOS baterku alebo specialny malicky akumulator (aby nezabudli datum a cas, samozrejme), ale nepomoze ti to na heslo.