Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LG PC suite - System zaznamená chybu a vypíše že nemôže nájsť ovládače

Ahoj mám problém z aplikáciou LG PC suite. Takže všetko poporiadku:
1.Kúpil som si mobilný telefón LG od T-Mobile
2. Pôvodnú aplikáciu Nokia PC suite,ktorú som mal v Notebooku som odinštaloval
3. Pripojil som telefón a dal stiahnúť príslušné ovládače,aplikáciou ktorá je už v telefóne.
4. System zaznamená chybu a vypíše že nemôže nájsť ovládače a to ani vtedy keď nastavím cestu k ovládačom priamo. SKúšal som nainštalovať aj aplikáciu priamo ale nevidí telefón,respektíve vypíše chybu. Priamo windows XP: Home edition vypíše: Chyba pri inštalácii hardware možno nebude pracovať správne. Nepomáha ani odinštalovať a nainštalovať ovladače znova.
Priamo v T-mobile mi povedali že to bude asi systémom lebo XP:Home edition je vraj neúplne verzia systému. No ja som nainštaloval skúšobne bez aktivácie na PC ktorý je v dôchodku. Inštalácia prebehla v okamihu:

1. Pripojil som telefón a dal stiahnúť príslušné ovládače,aplikáciou ktorá je už v telefóne.
2.Windows nainštaloval Mobilný modem LG aj USB driver LG
3.Aplikácia v telefóne v okamihu stiahla aplikáciu LG PC suite a nainštalovala ju.
4. Počítač pripojil telefón a už som odtiaľ sťahoval poznámky ktoré zapisujem na Mobil.

Teraz moja otázka: Ako vymazať všetky nastavenia Nokia PC suite,respektíve program je už dávno odinštalovaný a všetky zbylé súbory som vymazal cez CCleaner. Tak nerozumiem prečo nefunguje LG PC suite. Môžete mi pomôcť?
Změna předmětu, původně: LG PC suite (LaKr) (Kráťa)

uživatelská data budou v %appdata%\nazev_aplikace
program patrně v %programfiles%
pátrání po ovladači:
ve správci zařízení odebrat
pokud je instalátor textový (což bude- jen magor to tam rve v exe) vyhledej si inf soubor v instalačce a v notepadu si přečti, kam se všude nacpe.
----
proč to nefunguje si zjisti v prohlížeči událostí.

Problém s Nokia PC Suite sú už legendárne a takého rozsahu, že dokonca Nokia sa rozhodla riešiť to radikálne, samostatnou aplikáciou: Nokia PC Suite Cleaner

www.nokia.sk

Otázkou nadalej ostáva, ako následne vyčistiť PC od aplikácie Nokia PC Suite Cleaner ...... :puff:

Dobre takže som si z vášho odkazu stiahol Nokia PC Cleaner a spustil ho. Program vymazal 42 položiek z môjho pc a šťastný bez seba som sa pustil do inštalácie.

1.Pripojil som telefón,a spustil aplikáciu.
2.Telefón sa začal inštalovať a vyskočilo:
a.Chyba LG USB drive nemohlo byť nainštalovaný
b.Chyba LG modem nemohol byť nainštalovaný
3.Aplikácia automaticky spustila inštaláciu LG PCsuite,no opäť sa opakuje chyba že systém nemohol nájsť telefón. Dal som reinštalovať ovládače a tu skočilo ovládače nemohli byť nainštalovená.

Takže som tam aj kde som bol viete mi poradiť ešte nejaký trik?

Tak sa vybodni na automaticky spuštanú instalaciu. Stiahni si komunikačný soft zo stranok LG

www.lg.com

a instaluj ručne.

V prípade neuspechu instalácie prípadne vyskúšaj, nakolko u týchto softwarov problem niekedy spôsobujú chýbajúce alebo poškodené komponenty Windows Installer prípadne Net Framework, preinstalovať posledné verzie z stiahnuté z Microsoft-u.

Obdivujem ludí ktorý bezmedzne dôverujú a majú povolené autorun. Co je aj tvoj prípad. Bez funkcie autorun-u by žiadna namapovaná CD ROM nikdy nič nemohla instalovať.

Nepotrebuješ túto funkciu, je nespolahlivá a nebezpečná.

Lenže nokiu som zlykvidoval ešte pred inštaláciou a ako v LG tak v T-Mobile dnes mi nevedeli poradiť. Babral sa tam s počítačom skoro 2 hodiny a potom riekol:,,Váš systém skrátka nerozpoznáva ovládače!" Rovnako ako ja tak aj on skúšal rôzne spôsobi ale napokon len riekol:,,Neviem,neviem ale asi bude chyba niekde na strane operačného systému alebo na strane antivírov! Ešte raz nainštalujem ovládače a potom odinštalujem antivíry a neskôr znova nainštalujem. Ale nerozumiem ani v LG ani v T-Mobile mi nevedeli pomôcť,to sa mi ešte nestalo?"

systém nemá co ignorovat, autorun je zakázán správně, konečně antivir udělal něco správného. člověk v t-mobile za 100 kč za hoďku (přepočti na ojro) nemusí znát systémovou práci. ignoraci nesváděj na systém, ty ignoruješ prostou větu, znova:

lg určitě něco hlásí- to si zjistíš v prohlížeči událostí

nahraj sem ten inf a projdeme to ručně

sorry, pracovní záležitosti.

obsah infu:

;----------------------------------------------------------
;	Inf File for Flash Loader utility
;
;	Created on : 28 october 2003
;
;	copyright(C) Danish Wireless Design A/S, Denmark
;
;----------------------------------------------------------

[Version]
Signature="$Windows NT$"
Class=USB
ClassGUID={36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}
provider=%IFWD%
DriverVer= 01/13/2010,1.0.0.7
CatalogFile=flashusb.cat

[SourceDisksNames]
1=%FlashUSB.InstallName%,,,

[DestinationDirs]
FlashUSB.sys.Copy = 12

[SourceDisksFiles]
FlashUsb.sys = 1

[Manufacturer]
%IFWD%=IFWD_FLASH

;****************************************************************************
; Exclude from select the USB device -- it should be auto-detected!
;****************************************************************************

[ControlFlags]
ExcludeFromSelect     = USB\Vid_058b&Pid_0015
ExcludeFromSelect     = USB\Vid_058b&Pid_0041

[IFWD_FLASH]
%FlashUSB.DevName%=FlashUSB.NT, USB\Vid_058b&Pid_0015
%FlashUSB.DevName%=FlashUSB.NT, USB\Vid_058b&Pid_0041

[FlashUSB.NT]
CopyFiles=FlashUSB.sys.Copy

[FlashUSB.NT.Services]
Addservice = FlashUSB, 0x00000002, FlashUSB.AddService

[FlashUSB.AddService]
ServiceType    = 1                  ; SERVICE_KERNEL_DRIVER
StartType      = 3                  ; SERVICE_DEMAND_START
ErrorControl   = 1                  ; SERVICE_ERROR_NORMAL
ServiceBinary  = %12%\FlashUSB.sys
AddReg=FlashUSB.AddReg

[FlashUSB.AddReg]
HKR,Parameters,MaximumTransferSize,0x10001,32768
HKR,Parameters,DebugLevel,0x10001,0

[FlashUSB.sys.copy]
FlashUSB.sys

;---------------------------------------------------------------;

[Strings]
IFWD="Infineon Technologies"
FlashUSB.DevName="USB Flash Loader utility"
FlashUSB.InstallName="USB Flash Loader utility driver Installation Disk"

takže rovnou na začátku vidím chybu- signature windows nt neexistuje
Microsoft_codenames, používá se dohodnutá signatura chicago
takže nahradíš blábol hodnotou:

signature="$CHICAGO$"

a uložíš. edit// existuje, podle googla, nicméně chicago je w95 a výš, bezpečná značka.

dále si instalátor míní umístit soubor FlashUSB.sys do %windir%\drivers a spustit katalog zabezpečení flashusb.cat
na sysku hodlá vytvořit službu.

opravený inf spusť pravým čudlíkem myši a dej instalovat- ev. by jsme poté zkontrolovali, jestli inf provedl co má.

Váš systém skrátka nerozpoznáva ovládače

jen odbočka - to se opravdu může stát, možná havárií nějaké aktualizace, nebo působením různých tuničů a cleanerů. buď není správně zaregistrovaná nějaká knihovna potřebná pro správce zařízení (odstraní např. přeinstalace posledního servicepacku), anebo došlo k poškození práv v registrech [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol / Services]