Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s wifi připojením

Dobrý den, mám doma wifi router, model TP-LINK WR340GD s nezabezpečenou sítí a jsem k němu normálně připojen s notebookem compaq 615,Win 7. Problém je v tom že druhý notebook ACER EXTENSA 5220,Win xp 32 zobrazuje všechny možné zabezpečené sítě v domě, ale jen tu moji ne! Co se týká PC, tak jsem laik,PROSÍM PORADTE,DĚKUJI.

Dobrý den, vzhledem k tomu, že první notebook má Win 7, soudím, že bude bude novější a s možná větší podporou Wifi standartů. Podívejte se v jakém standartu síť vysílá. Předpokládám, že to bude 802.11 n a ten Acer podporuje třeba jenom b a g, takže tu síť nevidí.

to pak záleží na aplikaci, pomocí které se připojuješ, obvykle to bývá nějaké zatržítko. Pokud použiješ standardní Windows tool, ten se "jen" ošívá při pokusu o připojení a vyzve tě k potvrzení, že chceš takovou hloupost opravdu udělat.

Dle mého názoru je daleko vhodnější tu wifinu zašifrovat, aby ses pak moc nedivil, že si někdo čte tvou poštu, fakabůky a podobné..