Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pretaktovanie CPU

Dobrý deň,

Kúpil som si nový CPU i7 2600k lenže ešte som nikdy netaktoval.Potreboval by som iba od vás vedieť, ak je základná frekvencia 3,4Ghz či by bolo možné pretaktovanie na stabilných 4,5Ghz s tým aby sa frekvencia pomocou turboboostu nastavovala podla zaťaženia a neostávala na pretaktovaných 4,5Ghz čím by sa len zbytočne zaťažoval CPU...Viem že táto otázka zrejme bude každému jasná, ale bohužiaľ robím to po prví krát.

Ďakujem

No snad to už snadněji nejde, postupným zvyšováním frekvence násobičem v BIOSu, docílíš žádaného "tvaru".
Samozřejmě postupně a s patřičným testováním stability a teplot.
(vše máš popsané v manuálu konkrétní desky pokud přetakt podporuje, každý výrobce to má trochu jinak)

to viem, len mi neni ešte jasne či je aj možne, ked teda nastavym ten stabilny takt 4,5Ghz, tak či na nom bude neustale alebo či sa bude prestavovať pri spustení pc, surfovani po nete, atd... sam automaticky podla zaťaženia alebo nie?? Zakl doska Asus P8Z68 V pro

Myslím že m-pol odpověděl stejně, jakmile uložíš nastavení v BIOSu, tak to zůstane, vidím že o taktování nevíš ani zbla, raději se do toho nepouštěj. Funkce TurboBoost při přetaktu ztrácí smysl, ta polopatě řečeno zatíží a zvýší frekvenci jen u jednoho jádra(někdy u víc) u aplikací které nefungují na vícejádrech, při zachování stejné spotřeby. Zhruba řečeno.