Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování Procesoru Intel Pentium 4 3.01GhZ

Dobrý den, chtěl bych přetaktovat procesor Intel pentium 4 3.01GhZ a zda by to mělo náké učinky, a vůbec aby to
procesor vydržel. (pss)Moc tomu ještě nerozumím.

- CPU= Intel Pentium 4 3.01GhZ 1 Jádro a 1 logické jádro
- Zdroj= 640W
- RAM= 3072
- OS= Win7
- GPU= GeForce nVIDIA 8800 GTS 512MB

jasně že dneska už to chce amd x3, x4, x6 protože x2 už jsou zstaraléé, ale on předpoklám nebude chtít incestovat 10-20tisíc u lepších i více. A do této sestavy nějaké intel core 2 duo je vhodné (z výkonějších intel core 2 duo e8400) jiank by musel asi i měnit zkladní desku, pokud nepoporuje c2d tak ji ude muset měnit taky.

A do této sestavy nějaké intel core 2 duo je vhodné (z výkonějších intel core 2 duo e8400) jiank by musel asi i měnit zkladní desku, pokud nepoporuje c2d tak ji ude muset měnit taky.

Tak to tě sklamu. To core 2 duo tam na 99procent nepojede. Podle toho že má 3ghz a jen jednojádro je otázka jestli má vůbec socket 775 a ne 478. I u těch nejnovějších desek pro P4 a 775 šli použít jen dnes relativně nejstarší core2 duo které už nesežene (E2160 a podobně)