Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace softwaru v Ubuntu

Zdar lidi sem uplny zacatecnik v Linuxu, doporucili mi nainstalovat Ubuntu sem s tim docela spokojenej, ale nevim jakej balicek stahovat a jak se instaluje pokud ho stahnu. Predem dikes za odpoved. PS: Mam oblibenou hru pro wokna Deluxe ski jump 3, a je mozne to nejak spustit pod UBUNTU? Myslim, ze je to postavene na Debianu.
[mod]Software -> Operační systémy (Kurt)
Jeste jsem upravil predmet. Bylo: Ubuntu (rh)[/mod]

Idealni je si stahovat balicky urcene primo pro ubuntu, vetsina softwaru ma na strankach na vyber pro jakou distribuci dany balicek chces.
Instalovat se pak da 2 zpusoby:

1) V grafickem rezimu pomoci programu jmenem Synaptic.
System -> Administration -> Synaptic Package Manager
2) V prikazovem radku zadanim prikazu

sudo apt-get install jmeno_balicku_k_instalaci

Co se tyka te hry, tak na jejich strankach jsem verzi pro Linux nenasel.

Ubuntu je zalozene na Debianu, takze by mohl fungovat balik urceny pro Debian a systemy na nem zalozene, tedy balicky s koncovkou *.deb.
Ale jeste jsem se nesetkal s tim ze by software byl k dispozici pouze jako balicek pro urcitou distribuci, vzdy byva moznost kompilace.