Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prehrievanie

Mám problém s prehrievaním pc niaka čast má ces 80 stupňov ale neviem ako mám zistit ktorá to je keď v programe hwmonitor je to niaka TMPIN2
a v speedfan temp 3

Tak to by mohlo znamenat, že nějaký chladič špatně sedí. Pokud to má 75°C, tak to znamená, že bys na tom neudržel prsty, spálil by ses. Tipuju, že bude špatně sedět chladič na procesoru, to znamená sundat chladič, očistit starou pastu, nanést novou pastu a důkladně a pečlivě chladič znovu usadit a připevnit. Pokud se na to necítíš, někoho k tomu zavolej. A napřed si sežeň novou chladící pastu.
A co konkrétně se ti přehřívá, zjistíš v BIOSu, zajeď tam a sleduj teploty. Pokud tam nic tu vysokou teplotu nemá, mohla by to být grafická karta. Je na ní větrák a točí se?

Nejde ani tak o pastu a její stáří, ale o to, že je chladič špatně usazen. Pastu není potřeba měnit kvůli stáří, mění se jen tehdy, když se sundává chladič, protože je zaschlá a nejde znovu rozetřít.
Než budeš cokoliv sundávat, podívej se do toho BIOSu, co má tu vysokou teplotu, ať máš jistotu. Pokud to bude ukazovat vysokou teplotu CPU a ty na chladiči udržíš ruku, je chladič na 99% blbě usazen, nebo je uvolněn.
Nebo prostě rukou zkus, jestli ten chladič dobře drží, když s ním trochu pokroutíš, nesmí jít nijak zlehka, musí sedět pevně.

No vždycky může software blbě číst nějaké čidlo. Počítám že předtím jsi ten sw nepoužíval a nevíš co to ukazovalo dřív.

Takže po kontrole jestli to není zanesené prachem, ošahání a zjištění že se všechny vrtulky točí bych odinstaloval hwmonitor a neřešil neexistující problémy.

Ono i "přepastováním" můžeš vytvořit průser, např. u intel socketu 1155/1156 a podobně.