Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet na netbooku bez nastavení routeru? :-)

Jste tu ještě? Zapla jsem si netbook, klikla vpravo dole na ikonku bezdrátového připojení (dle manuálu;-) ), vybrala svůj ASUS, zadala klíč a jsem na netu :-o S routerem jsem nic dělat nemusela.... Bez mého klíče se mi sem asi nikdo nabourat nedokáže, co? A ještě jde o to, aby se ten klíč nemusel zadávat po každém spuštění... Co vy na to - že by to bylo takhle jednoduché? :-o :-)

máš nějaký neznámý asus, tak si vlez do jeho wireless nastavení.
síť si v ssid pojmenuješ podle sebe.
případně omez wifi normy 802.11g/n podle toho co umí tvůj notebuk.
pokud by tě rušila jiná síť na sousedním kanálu, můžeš ho změnit (ideální odstup stejně silných sítí by měl být 5 kanálů).
šifrování zvolíš minimálně wpa, psk = uložení v routeru. wpa key zhruba 10 znaků, už jsem asi psal. tento klíč pak zadáš na notebuku při připojení.

Wireless nastavení - Bezdrátové připojení - Obecné

SSID: ASUS (to klidně změním)
Skrýt SSID: No
Režim bezdrátového připojení: Auto, b/g Protection (pozn. V režimu Auto se šifrováním WEP nebo TKIP RT-N10 podporuje maximální rychlost přenášení dat 54Mb/s.)
Šířka pásma kanálu: 20MHz (další možnost 20/40MHz)
Kanál: Auto (další 1 - 13)
Rozšířený kanál: Auto (nelze změnit)
Způsob přihlášení: WPA-Auto-Personal (další možné: Open System, Shared Key, WPA-Personal, WPA2-Personal, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, Radius with 802.1x)
Kódování WPA: TKIP+AES (další samotné TKIP nebo samotné AES)
Předsdílený WPA klíč: 8-místný PIN :-) (klidně změním na 10 znaků)
Šifrování WEP: None (nelze změnit)
Index klíče: 2 (nelze změnit)
WEP klíč 1-4: prázdné (nelze dopsat)
Heslo ASUS: prázdné (nelze dopsat)
Inerval rotace síťového klíče: 0 (nelze změnit)
Tx Power adjustment: 100 (nelze změnit)

ssid: když si asus poznáš, klidně nech.
Režim bezdrátového připojení: Auto, b/g Protection ... můžeš experimentovat jestli bude mít vliv na rychlost pro různá zařízení. prakticky z 54g wifi dostaneš asi 20mbit/s.
Šířka pásma kanálu: u nás se používá 20MHz
kanál: jak jsem psal, při konfliktu s jinou sítí se silným signálem můžeš změnit.
Způsob přihlášení: WPA-Auto-Personal - předpokládám že automaticky volí mezi wpa a wpa2 podle klienta.
Kódování WPA: TKIP+AES - to s tím souvisí. jestli se nepletu, wpa používá tkip, wpa2 aes.
Předsdílený WPA klíč: 8-místný PIN ... sem nacpi nějaké pro tebe zapamatovatelné slovní spojení bez mezer, a ulož. na notebuku pak ověříš, že proběhla změna.
wep a jeho další volby ignoruj.
Tx Power adjustment: 100 - předpokládám že znamená 100% vysílacího výkonu.