Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde zapnout počítač.

Po dlouhém a bezproblémovém provozu mi už týden padal počítač do modré obrazovky.Jen tak i při startu a několikrát za den.Vždy se vypíše chybové hlášení které si nestihnu opsat ani vyfotit a potom se to restartuje.Po dalším týdnu už nešel zapnout vůbec.Vždy se jen na malou chvíli zapne a hned se zase vypne.Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Základní deska:MSI KT3Ultra2
Procesor:AMD Athlon XP 1.8GHZ s chladičem Thermaltake
Paměť RAM:256mb Apacer DDR333
Grafická karta:MSI G2TI 64mb AGP
Pevný disk:Seagate Barracuda 7200 80gb ATA
Zvuková karta:Sound Blaster LIVE! 5.1
DVD RAM:LG Light Scribe
Zdroj:Eurocase 300X1(delší dobu neběžel,nedávno měněný)

Tento PC mám jako kancelářský PC a nezatěžoval jsem ho hrami takže vážně nevím.

- podívej se na základní desku, jestli nemá nafouknutý kondenzátory, u tak starýho stroje je to dost pravděpodobný
- zkontroluj uchycení chladiče na procesoru
- zkus jinej zdroj

Ale tipuju ty kondíky jako nejpravděpodobnější. Dají se vyměnit, pokud to někdo v tvým okolí umí.

podle průběhu pádů odhaduju chladič na procesoru úplně zacpaný prachem.
ale msi měl kdysi spořivé období a používal teplotně nevyhovující elyty, můžou být nafouklé jak píše kolega.

Paměť RAM:256mb Apacer DDR333

ale no tak. to stačí leda pro windows me z roku '99.
ta deska podporuje max 512mb ddr moduly (menší už stejně neseženeš), kup až 1-2 ať má tvůj prohlížeč radost, starý modul vyhoď.

edit:

CPU
• Supports Socket A (Socket 462) for AMD® Athlon™ XP/Athlon™/Duron™ processor
• Supports 800MHz up to Athlon™ XP 2700+) processor