Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soubory EML na WWW stránky - jak?

:-) Prosím ochotné lidi, kteří se vyznají ve tvorbě webu? :-)
Vytvářím www stránky pomocí DWT šablony. Layout mám udělaný pomocí tabulky 2x2 . V souboru DWT jsou nadefinovány obsahy tří buněk - horní dvě buňky jsou sloučené pro záhlaví a levá dolní buňka obsahuje menu. Proměnlivý obsah stránek se bude ukazovat v dolní pravé buňce. Funguje to, pokud mám v menu odkazy na stránky HTM.

Některé odkazy však vedou na soubory EML uložené v adresáři stránek. Soubory EML nelze připojit k šabloně DWT. Tyto soubory se tedy otevřou přes celou stránku, tj. zmizí menu a záhlaví. Bylo by prosím možné, aby se i tyto soubory EML otevíraly také v té pravé dolní buňce?

Pokud místo DWT a tabulek udělám layout stránek pomocí rámců, tak lze otevírat i EML soubory v určeném okně pomocí target= S rámci to funguje tak, jak bych chtěla. Ale jak napsat odkaz na soubor, aby se otevřel v buňce tabulky? Lze to vůbec? Pokud ano, jaká je správná syntaxe?

Děkuji předem za odpovědi, ve tvorbě webu jsem začátečník :-[

Změnila jsem název threadu ;-) (Eva_M) (fromM2U)

Také nejsem žádný guru, ale myslím, že tohle nejde už jen proto že buňce nedáš "name", abys pak mohla dát odkaz

<a href="soubor_eml.nevimco target="nametebunkty"

Nebo ano? Nezkoušel jsem. Myslím, že zrovna o něčem podobném se diskutovalo v diskuzi JPW tak před rokem.

Mockrát děkuju rádcům, tady máte pivko :beer::beer:

Dělám soukromé stránky, kde chci zveřejnit i nějaké EML = jde o emaily ve formátu HTML psané v Outlook Expressu. Vidím tedy dvě možnosti řešení:

:>: buď udělat ty stránky v rámcích, kde se dá velmi snadno nadefinovat, že odkaz na cokoliv se má otevírat v zadaném rámci; funguje to i na EML, vyzkoušela jsem ;-)

:>: nebo všechny ty emaily převést na HTM - dost pracné, protože je tam formátování atd., ale zobrazí to snad každému - pak můžu použít i zamýšlený layout pomocí tabulek a DWT. Vzhledem k různosti prohlížečů a poštovních klientů to asi bude nejjistější, že ;-)

PS: Označuju jako vyřešené, ale jestli někdo máte nějaké nápady či komentáře, ráda si je přečtu. Vyřešené neznamená uzamčené ;-)

Zkoušela, ale asi něco dělám špatně, nejde mi to - dát buňce jméno atd. S těmi iframe by to šlo, ale zase u iframe neumím nadefinovat, aby začínal vlevo a nahoře na určitém místě a zároveň aby vpravo a dole se roztáhl podle potřeby = podle rozlišení, velikosti okna atd.

Proto jsem se rozhodla ty emaily převést do HTM a pak už to bude fungovat. Aspoň se tak vyhnu problémům s případným nekorektním zobrazením emailů u lidí, kteří nepoužívají MS produkty ;-)

S druhou částí Tvého příspěvku souhlasím, zobrazovat na stránce přímo EML není zrovna ideální z hlediska kompatibility... Lepší bude HTML formát nebo třeba PDF, pokud bys chtěla zachovat formátování... Převod udělat dávkově s pomocí nějakého programu.

http://home.chello.no/~cato.salid/Eml2html/Eml2Html .htm
http://shop.instaluj.com/cz/katalog/internet-site/e lektronicka-posta/outlook-express-to-html-converter /
http://shop.stahuj.cz/komunikace/email/ostatni/abca mberoutlookexpressconverter__/?xx%5Bfrom%5D=g3se

Hoste, jsi vážně skvělý, máš u mě pivko :beer: Dnes Tě asi opiju ;-)

Už pár dní zkouším demoverzi toho ABC Amber... (poslední odkaz), ale vadí mi, že ve zkušební verzi nedokáže konvertovat víc než jeden email najednou do EML, přestože v úvodu tvrdí, že omezení demoverze je deset emailů najednou. Nabízí ukládání do souborů, jejichž jména lze vytvořit jako kombinaci předmětu, data (dokonce v různém formátu), odesílatele, adresáta,... ale ať jsem zadávala cokoliv, pořád mi to pojmenovávalo výsledné soubory jen podle subject; to datum jsem do názvu prostě nedostala. Konverze do HTM funguje lépe.

Konverze do PDF - to se mi moc nechce, protože mě vždycky rozčiluje, jak dlouho se natahuje Adobe Reader, když si chci přečíst nějaký PDF soubor; a to mám celkem rychlé stroje.

Nechat se opít od takové šikovné ženské, to si teda nechám líbit... ;-)

PDF mi na internetu taky trochu vadí, kvůli těžkopádnému otevírání v externím prohlížeči, ale to je daň za zachování vzhledu dokumentu na obrazovce i při tisku... Jestli neznáš, tak doporučuji Foxit PDF reader, na běžné prohlížení PDF úplně stačí, nemusí se instalovat, zabírá pouze 3MB(!) a otevírá se mnohem rychlejí než moloch Adobe Reader.

doporučuji Foxit PDF reader, na běžné prohlížení PDF úplně stačí, nemusí se instalovat, zabírá pouze 3MB

Díky Hoste, za tip, tady máš další pivko :beer::-D Foxit znám, ale na všech PC bohužel musíme mít "klasický" těžkopádný, leč všestranný Adobe Reader. Potřebujeme to kvůli výstupům z účetnictví, kdy se nám data exportují z programů do různých formulářů pro úřady. Zkoušela jsem místo AR různé rychlejší náhražky, ale zlobilo to :-(
Lovím tedy bobříka trpělivosti s AR, s 3MB lajnou už k tomu moc příležitostí nemám... kdeže jsou doby zoufale pomalého dial-upu, kdy jsem věčně čekala na načtení/odeslání/přijmutí pár kilobajtíků ;-)

Ale já Tě nepřesvědčoval, aby jsi Adobe Readera všude zrušila... naopak, ani bych to neradil, protože přeci jenom je to standard v prohlížení s mnoha funkcemi a se zárukou kompatibility. Tvoje důvody chápu a jsou opodstatněné. Já mám na počítači taky nainstalovaného Adobe Readera, ale na běžné obyčejné prohlížení používám ten Foxit - současné použití obou programů se nevylučuje.

Když jsem dnes jezdil na Hárjeji, napadlo mne ještě, že by to šlo udělat takto:
Dát si do stránky, tam, kde se to má zobrazovat <iframe name="emilviframe" border="0" width="400"... U těch převedených e-mailů do html udělat tohle:
Hned za <body> dát <div style="width: 380px">, pak by bylo to, co tím převodem vznikne a těsně před </body> dát </div>. Těch 380px proto, aby se text zalamoval a nemuselo se tím <iframe> scrolovat vodorovně.
Odkazy pak psát takto:
<a href="email.html" target="emilviframe">Hele, co píší</a>