Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na ovladače četečky karet?

Mám čtečku karet COMBOREADER PRO 56-IN-1 od Sharkoonu.

Na sedmách běží dobře, ale XPčka se nechytají... po připojení se čtečka sice rozsvítí, ale pc nedává nijak najevo že by ji registroval. Takže se domnívám že je to ovladači, ovšem oficiální stránky Sharkoonu se k tomuto produktu neznají a já teď nevím co s tím

děkuji

[images?q=tbn:ANd9GcRSsRJfSZ7VMUYjF4kToB-b7XDPM_9xY Fk_hnac6Spx0kBzs4fHvw]
http://shop2.horn.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid =18589

Na sedmách běží dobře, ale XPčka se nechytají

jde o stejný pc? pak to není chyba hw / kabelu / deformovaných kontaktů, ani zákaz usb portu v biosu, ale jen chyba instalace os.
ovladačem, který odpovídá za komunikaci s usb, je právě onen driver chipsetu základní desky (a nějaká ta podpora v systému). w7 už většinu chipsetů znají, do xp se musí driver doinstalovat. pokud nemáš xp bez servicepacku, znamená to špatně nainstalovaný driver chipsetu.
v prohlížeči událostí se ti po zapnutí vypisuje nějaká chyba / varování kvůli hw?