Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití nabíječky mobilu místo adaptéru

Zdravím, reším napájaní ventilátoru pro cirkulaci vzduchu v rekonstruovaném bytu. Potřebuji napájet pár pc ventilátorů (6V-12V) přímo ze sítě pomocí adaptéru. Napadlo mě použití nabíječek, které mi zbyly ze starých mobilů, všechny mají výstup 5V a na napájení jednoho ventilátorů stačí. Je to ale v pořádku? Lze to takto použít? Výhodou těchto nabíječek je malá velikost,kterou potřebuji. Díky.

Tak čistě teoreticky to trafo může mít výstup střídavý, usměrněný nebo stabilizovaný.
V prvním případě ventilátor nepojede a nejspíš shoří. V druhém pokud by při práci hučel mohl bys to vylepšit filtračním kondíkem.

Nabíječka se tomu říká ale je většinou čistě spínaný zdroj s konektorem do mobilu.Mobil si nabíjení řeší sám.

Akorát pokud to není určené na takovou zátěž nenechal bych to bez dozoru...