Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook kolem 20 000Kč

Zdravím,
prosím Vás o pomoc při výběru notebooku. Od známého mi byly doporučené firmy Lenovo, HP a Dell (pro mě nejpřijatelnější Dell a HP, protože v jejich eshopech mám slevy).
Přesněji mi doporučil:
DELL XPS L502x http://www.eppfinex.cz/kategorie-1-4/dell-xps-l502 x
DELL VOSTRO 3550 http://www.eppfinex.cz/kategorie-1-4/dell-vostro-3 550-zakladni-konfigurace-2-2-2-2
HP ProBook 4530s http://direct.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=XY 022EA

Neznamená že to musí být jeden z nich, budu rád za každý jiný návrh, který mi v budoucnu bude doufám dobře sloužit

Mé požadavky:
-15"
-Grafická karta která zvládne i složitější grafiku kvůli práci s photoshopem atd.
-preferuju výkon
-výdrž na baterii aspoň 3h v provozu (nebo chcu moc?)
Notebook bude používaný pro práci s fotkami, grafické návrhy a scriptování webových stránek, programování, filmy, novší hry...

Předem díky

Notebook bude používaný pro práci s fotkami, grafické návrhy a scriptování webových stránek, programování, filmy, novší hry...

Nevím, jak náročné úpravy fotek myslíš, respektive grafické návrhy, ale každopádně v novém notebooku do 20 tis. jsou jen obyčejné TN 6-bit panely, které se na nic pracovně vážnějšího barevným podáním ("věrností" barev) nehodí, jsou téměř v tomto smyslu nepoužitelné (samozřejmě na změnu velikosti fotky jistě postačí, nějaká nenáročná "retuš fleku" atp. snad také). Nejlevnější notebook s dobrým displayem (zvláště kvalitou barev) stojí 30 tis. Kč. (12" Lenovo X220 v konfig. s IPS panelem), další cenově nejblíže s IPS panelem 15" workstation HP 8560w (od cca 45 tis. Kč). Ideálně na náročnou práci s grafikou desktop + kvalitní ne-TN stolní LCD, nebo kompromisně - pokud musí být zachována alespoň částečně mobilita - notebook + kvalitní neTN externí LCD.

Pokud už notebook do 20 tis., se slušnějším (i když tady také jen TN) displayem, pak něco s 15" uhlopříčkou 1600 x 900, kde téměř drtivou většinou kousek lepší displaye jsou (především, kontrast, lehce pozorovací úhly a barvy). Tedy HP 6560b - pokud s dedikovanou (ale na náročnější hry slabou, v ostatních ohledech velmi dostatečnou) a displayem 1600 x 900 (nebo ThinkPad L520, tan ovšem v konfiguraci s displayem 1600 x 900 u nás jen s integrovanou grafikou od Intelu HD 3000, i když výkonem v mnohém solidní).

Ad Vostro 3550 - stejně jako HP 4530s - se ukazují v idle (bez zátěže - např. office atp.) jako hlučnější notebooky, někomu by to mohlo vadit (já takový hlučnější projev chlazení - zvláště bez zátěže - nesnáším, takový notebook je pro mé potřeby diskvalifikovaný - jsem totiž v pravdě "offisák" a chci mít klid). Jistě, Dell nabízí často v ceně NBD záruku (velmi fajn věc), ovšem tu nakonec můžeš dokoupit i u jiných vybraných (většinou "business") řad vícero výrobců. Jak zmíněné Vostro, tak i 4530s jsou mířený jako "small business", ProBook 6560b je pracovní stroj mířený o kousek výše - ekvivalent k Dell Latitud E5420.

Závěrem - pokud chceš opravdu notebook, oželíš náročnější hry (viz možnosti grafiky HD 6470), ProBook 6560b bude dobrá volba.