Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s usb na pc

mám win xp sp3 ...a mám takýto problem ked vložim usb tak stale mi vyhadzuje že USB DEvice NOt Recognized...ale myš mám nausb ta ide a aj talčiaren a aj mobil ide len usb neche čiťať prosím vás poradte mi

ten mobil se zobrazuje jako pofiderní multimediální zařízení v tentopočítač, nebo jako disk s písmenem?
nefunguje ani jiná flashka / čtečka paměťových karet?

myš, tiskárna jsou krámy pro sériovou komunikaci, to už začaly podporovat win98.
paměťová zařízení "usb mass storage device" potřebují v xp doinstalovat ovladač pro konkrétní chipset.

paměťová karta má menší odběr ze zdroje než flashky.
usb porty mají vlastní napájení s proudovou ochranou. bohužel se může stát, že nějakým zkratem (vadný kabel, konektor) dojde k přetížení ochrany, a pokud ta správně neomezí/nevypne proud do zátěže, přetížený snímací odpor někde na plošáku částečně zuhelnatí a trvale zvýší svoji hodnotu, a nedovolí tak připojit zařízení s trochu větším odběrem. ochrana pak reaguje příliš brzy a usb zařízení nemůže začít fungovat.

u pc je náprava snadná - dokoupit pci kartu s usb řadičem.