Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorý Notebook?

Dobry den, mozete mi poradit, ktory ntb je lepsi? Potrebujem ho najma do skoly, internet, a sem tam nejaka ta hra (Fifa 11 , Stronghold 3 , CoD MW3 ked tak BF3) Bud http://www.najnotebooky.sk/toshiba-satellite-l670- 1jp-3ne alebo http://www.najnotebooky.sk/toshiba-satellite-a660- 135-28n pripadne nieco v tejto cenovej kategorii a s poziadavkami vyssie. Dakujem pekne a ostavam s pozdravom :)

17" l670 je velký notebook na častější nošení... Pokud hledáš notebook v nízké cenové, chceš po všech stránkách solidní výkon, podívej se na (v podobné/nižší ceně) na Acer TravelMate 5742 s GeForce GT 540M (nic lepšího v poměru cena/výkon teď neseženeš, konstrukce základní plastová jako obdobná konkurence - ovšem povrch šasi aspoň celý matný včetně displaye, tichý chod bez zátěže).

http://www.alza.sk/acer-travelmate-5742g-374g64mns s-d245211.htm

TravelMate 5742 (viz odkaz) je notebook základní konstrukce ("plasťák", žádné výztuhy atp.), který si moc nehraje na kdovíco, v základu je dostatečný, rozhodně žádná ostuda. Je prakticky matný včetně displaye, žádné lesklé variace ála "piano black" (a vzhledem k poměru cena/výkon je možno v komplexu říct "solidní levný notebook, navíc se zajímavým výkonem pro lidi, kteří žádají"), nebál bych se ho. Že umí být i s dedikovanou grafikou bez zátěže příjemně (zvukovým) projevem chlazení kultivovaný, další plus.

Jistě bys našel konstrukčně v podobné ceně lehce (ovšem ne zásadně) lepší kusy - např. ProBooky 4520/4525s a nové verze 4530/4535s, ovšem musel by Ti (výběrem) stačit výkon grafik jako HD 6370M, popřípadě 6490M (což by na jednodušší gamesky mohl, kupříkladu na náročnou typu Fifu 11 v základu jistě). 4530s se ovšem ukazuje bez zátěže jako hlučnější notebook, což je v posouzení (vnímání míry hlučnosti) mnohdy individuální/subjektivní. Ovšem kdo má rád tišší chod, může být hlučností u takových notebooků krapet zaskočený. Je to o preferencích a kompromisech. Máš nějaké peníze, do té částky vybíráš (a tříbíš klady a zápory vzhledem k tvým požadavkům a potřebám).

hp-probook-4520s-d200711.htm

hp-probook-4530s-d236883.htm

Za skvělou cenu... Ale pozor na konfiguraci, 5742 je (doprodávaná) v mnoha variantách. Pro Tebe pak může být vzhledem k požadavkům zajímavá právě sestava s GT 540M (bez OS je k mání na české koruny od cca 10 tis., ale pro tebe pravděpodobně nebude mít smysl kupovat bez OS, na to pozor, jedna starší konfigurace 5742 byla například i s osekaným Core i3 procesorem P6100, ale svým způsobem velmi dostatečným).

a čo povieš na toto?... celkom pekny a kvalitny

Říkám: "Jestli se ti líbí a říkáš, že je kvalitní, nebudu vymlouvat."

Ad Fifa 11 - konkrétně ve spojitosti s GT 520M by neměl být žádný problém (ovšem u mnoha náročnějších titulů jako Metro, Battlefield 2, Mafia 2 ad. si v nativním rozlišení moc "nepískne" - rozumně hratelné budou často jen v nejnižším rozlišení a detailech). Pokud hledáš notebook, na kterém spustíš a nějak i v základu sem tam zahraješ kousek náročnější hry (viz konkrétní a jejich nároky), pak pro tebe bude závazné minimum něco na způsob GT 540M (a výkonnější) ve spojení s nativním rozlišením ideálně/maximálně 1368 x 768. Vzhledem k nemnoha penězům, které máš asi k dispozici, je situace daná.